Przed nami Sparta!
Czy Kocina przywiezie z Katowic 3 pkt?


W środowe popołudnie Górnik 09 Mysłowice rozegra w Katowicach mecz w ramach 4 kolejki ligi okręgowej, podejmując Spartę.

Faworytem spotkania jest Kocina, która w tym sezonie z boiska nie schodziła jeszcze pokonana i w teorii ma komplet zwycięstw jednak w praktyce na 3 zwycięstwo zamiast remisu trzeba poczekać do czwartku.

Siłą zespołu Górnika 09 Mysłowice jest bez dwóch zdań zgranie, pełne zaangażowanie i walka, ambitna walka od początku spotkania do końca. Mysłowicka ,,zero-dziewiątka", do meczu na pewno przystąpi podwójnie zmotywowana, po pierwsze zawodnicy będą chcieli udowodnić, że remis 1-1 z Piastem Nowy Bieruń był ,,wypadkiem" przy pracy a dwa to spotkanie było dla nich jak ,,zimny kubeł wody", który za pewne wiele poukłada w głowach, zmieni podejście i postawę zespołu.

Sparta Katowice powraca do ,,okręgówki" po... 37 latach (awans z a-klasy) i jak na razie nie jest to zbyt udany powrót. Po trzech kolejkach Sparta jest na 13 miejscu - czyli, zagrożona spadkiem - dzisiaj, jeśli byłby koniec rozgrywek to Sparta została,by zdegradowana. BKS wywalczył jeden punkt, zdobył dwie bramki i stracił aż 9! Co średnio daje 3 stracone bramki na mecz a mniej niż jedna bramka zdobyta. Patrząc na zespół z Mysłowic, który statystycznie strzela na mecz dwie bramki a traci jedną – to, jeśli ufać statystykom Górnik 09 powinien wygrać ze spokojem 2/3-0. Czy tak będzie? Czas pokaże...
Sparta na inaugurację sezonu została zdemolowana przez Pogoń Imielin i przegrała 7-1, w drugiej kolejce zremisowała 1-1 ze Zniczem Jankowice a w trzeciej uległa zespołowi LKS-u Łąka 1-0.

Mecz zostanie rozegrany na obiekcie ,,Rapid" w Katowicach gdyż Sparta nie posiada własnego obiektu. Na boisku tym jest sztuczna nawierzchnia, co sprawia, że piłka inaczej się odbija, jeśli dodamy do tego, że ostatnio bardzo dużo pada a i w środę mają wystąpić przelotne opady deszczu to możemy się spodziewać ogromnej ilości kiksów i miejmy nadzieję, że to nie wypatrzy wyniku spotkania.


Sparta Katowice - Górnik 09 Mysłowice
27.08.14r.(środa) godz. 17.30
Obiekt MOSiR ,,Rapid"
Katowice, ul. Grażyńskiego 51Dominik DoMeL Żymła