Przykładem Lecha i Legii?


Unia Kosztowy - Górnik 09 Mysłowice
Czy piłkarze Górnika 09 Mysłowice pójdą pzykładem Lecha Poznań i Legii Warszawa ,,odpuszczając" rozgrywki ligowe by skupić się na pucharach? A co za tym idzie zagrają dobrze i wygrają w ćwierćfinale Pucharu Polski a zarazem w Derbach Mysłowic z Unią Kosztowy?

Lech Poznań i Legia Warszawa nieco ,,odpuściły" rozgrywki ligowe by skupić się na pucharach. Z Kociną będzie podobnie? W lidze po 7 kolejkach mamy zaledwie trzy punkty na koncie po trzech remisach, czy tak słabe wyniki w lidze wiążą się z lepszymi w Pucharze Polski? Bo przecież we wtorek zmierzymy się w ćwierćfinale tych rozgrywek!

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawe gdyż będą to także Derby Mysłowic, Górnik 09 zmierzy się z Unią Kosztowy!

Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek o godzinie 16.00 (zmiana z 15:30) na stadionie Unii w Mysłowicach-Kosztowach przy ul. Paderewskiego 4.

Kto wygra to spotkanie zostanie Mistrzem Mysłowic a ponad to awansuje do półfinału Pucharu Polski.

W półfinale Kocina grała ostatnio w sezonie 2012/13 gdzie po emocjonującym spotkaniu przegrała w Wielkich Derbach Mysłowic z Górnikiem Wesoła przy Gwarków 13 1:3.

Natomiast Unia Kosztowy w sezonie 2009/10 dzięki szczęśliwemu losowaniu par półfinałowych awansowała bezpośrednio do finału (wolny los) gdzie przegrała 1:6 z Rozwojem Katowice.

W obecnych rozgrywkach klub z Kosztów wyeliminował Jastrząb Bielszowice wygrywając 2-3 oraz w Derbach Mysłowic Unici pokonali 2-0 Górnika Wesoła.

Górnik 09 wygrał natomiast po 3-0 z AKS-em Mikołów oraz Ruchem II Chorzów (ten mecz wygrany walkowerem 3-0).

W rozgrywkach ligowych zdecydowanie lepiej wiedzie się Unii Kosztowy która jest bezdyskusyjnym faworytem tego spotkania.
W obu obozach panują bojowe nastroje.

Kocina wie, że musi w końcu wygrać (w lidze póki co bez zwycięstwa...) to widać po zachowaniach piłkarzy na boisku, że zwycięstwo doda im pewności siebie i wiary w swoje umiejętności i pokażą, że potrafią wygrywać bo to, że potrafią grać dobrze w piłkę już pokazali.

Unia Kosztowy która w tym sezonie chce awansowac do IV ligi w rozgrywkach ligowych jest dopero na piątym miejscu (aczkolwiek sezon długi i jeszcze wiele meczy zostało do rozegrania - powodzenia! :) ) będzie grała przed własną publicznością i na własnym boisku i z pewnością będą chcieli wykorzystać te atuty.

Spotkanie zapowida się bardzo ciekawie. Kto wygra ten mecz przyjaźni? Dowiemy się już we wtorek!

Dominik DoMeL Żymła