Pucha Polski za Nami...

Górnik 09 Mysłowice przegrywaj±c na własnym stadionie z IV ligowym Wyzwoleniem Chorzów 0:2, zakończył tegoroczn± przygodę z Pucharem Polski.

Po Niwce przyszedł czas na Puchar Polski i kolejny mecz z odwiecznym rywalem – Wyzwoleniem ChorzówAKS zajmuje obecnie wysokie czwarte miejsce w IV lidze i ma wysokie aspiracje. Na Kocinę Chorzowianie przyjechali zmobilizowani i nie mieli zamiaru tego spotkania przegrać, więc od pierwszych minut Chorzowianie w większo¶ci na boisku grali pierwszym składem, Kocina w większo¶ci rezerwowym.

Pierwsza połowa to lepsza gra Kociny, Wyzwolenie było do ogrania, stworzyli¶my wiele ładnych akcji, jednak we znaki wdawał się brak zgrania. Ostatecznie po pierwszych trzech kwadransach mieli¶my bezbramkowy remis.

Druga odsłona meczu to zupełnie inna gra Wyzwolenia – zdecydowanie ta z czołówki IV ligi, Chorzowianie ruszyli ostro do przodu, do tego na placu gry pojawiło się, aż czterech zawodników, którzy graj± na co dzień w wyj¶ciowej jedenastce, a piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewi±tki” cofnęli się do obrony, to nie był ten zespół co w pierwszej połowie…
Efektem tego s± dwie stracone bramki, warto także dodać że min. Dudek wybijał piłkę z linii bramkowej, pod koniec drugiej połowy Kocina zaczynał grać coraz lepiej, jednak Wyzwolenie na nic nie pozwalało Naszym piłkarzom w efekcie czego przegrali¶my 0-2.

Wiele osób zgromadzonych na trybunach zadawało sobie pytanie czy aby, trener Gawenda nie chce tego meczy wygrać? Nie ¶ci±gn±ł z boiska, bowiem dwóch najsłabszych zawodników, nie wpu¶cił tych lepszych...

W tym roku przygoda z Pucharem Polski zakończyła się na 1/8, a wyeliminowało Nas Chorzowskie Wyzwolenie.

Dodajmy, że kibice na Puchar Polski mieli wielki ,,apetyt” przecież w zeszłym roku Kocina dotarła, aż do półfinału gdzie po ciekawym meczu uległa w Wielkich Derbach Mysłowic Górnikowi Wesoła 3-1.

Błaszczyk (45’ Bogacki) – Żemlok, Dylewski (45’ Kasprzyk), Dudek, Ejdys, Kępa, Kurtok (65’Bryk) , Bacia, Zdeb, Bogdański (65’ Kowalski), Bywalec