Remisowy rzeci sparing

Po dobrej pierwszej i bardzo dobrej drugiej połowie Górnik 09 Mysłowice zremisował 2:2 w trzecim meczu kontrolnym tej zimy z wyżej notowaną Pogonią Nowy Bytom.

Pierwsza połowa była wyrównana, oba zespoły grały z ogromną determinacją i zaangażowaniem a na boisku oglądaliśmy dużo walki a ostatnie 15 minut pierwszej połowy należało do Kociny, która częściej była zarówno przy piłce jak i pod bramką przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 a bramkę dla Górnika 09 zdobył Adrian Bogdański.

W drugiej połowie Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" była zdecydowanie lepszym zespołem, piłka ładnie ,,chodziła" miedzy zawodnikami, Kocina konstruowała liczne i ciekawe akcje niestety nie dopisywało Nam też szczęście, min. raz piłka trafiła w słupek a raz zmierzając prosto w okienko odbiła się od słupka, przeszła wzdłuż lini bramkowej i opuściła plac gry. Niestety jeden z nie licznych ataków (w drugiej połowie)Pogonii Nowy Bytom na co dzień występującej w lidze okręgowej zakończył się bramką na którą kilka minut później przepięknym trafieniem odpowiedział Marcin Golasz, który z rzutu wolnego uderzył w samo okienko bramki nie dając bramkarzowi najmniejszych szans na udaną interwencję.

Po zawodnikach widać ich sumienną pracę, widać jak forma rośnie, jak jest co raz lepiej. Fajnie jest oczywiście wygrywać, ale lepiej wygrać w lidze niż w sparingu gdzie gra jest najważniejsza a gdyby Kocina grała najmocniejszym składem przez całe spotkanie to wynik także byłby inny.
Póki co na tle mocniejszych rywali prezentujemy się bardzo dobrze więc przed ligą nie mamy się co martwić tym bardziej, że z zespołu nikt nie odszedł, czasu zostało jeszcze dużo a szkoleniowiec wykorzystuje także gry kontrolne maksymalnie, aby sparawdzić zawodników i różne rozwiązania.

Przed trenerem Hubertem Wilkiem oraz Jego podopiecznymi kolejne treningi a już w niedzielę ponownie piłkarze Górnika 09 rozegrają sparing, tym razem zmierzą się w Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku z AKS-em Niwka Sosnowiec!

Warto także zaznaczyć, że celewo nie są spotkania oraz sytuacje bramkowe opisywane dokładniej gdyż lepiej, aby przeciwnicy ligowi wiedzieli o Nas jak najmniej przed rundą wiosenną ;).

Żymełka-Nowak, Hermyt, Dylewski, Mazurek, testowany zawodnik, Kurtok, Małolepszy, Golasz, Bogdański, testowany zawodnik.

Po przerwie zagrali także: Bogacki, Utzmann, Bacia

Z przyczyn zdrowotnych oraz zawodowych w środowym sparingu nie zagrał: Ejdys, Ptaszek, Huzior, Pająk, Kowalski, Bryk, Jaszczuk, Gondzik