Remonty na Kocinie!!!
Czy stadion Górnika 09 Mysłowice wraz z zapleczem i budynkiem klubowym odzyska dawny blask?
Remont dachu, instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej, remont pomieszczeń, szatni, nowe wyposażenia, renowacja płyty głównej boiska - to nie plany, to już się dzieje w budynku klubowym Górnika 09 Mysłowice!

Kompletny remont dachu zakończony, trwa remont instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej - gdy te prace się zakończą rozpoczną się remonty pomieszczeń, przede wszystkim szatni, pokoju sędziowskiego. Następnie zostanie wymieniona instalacja grzewcza wraz z grzejnikami.
Po tych pracach budynek klubowy Górnika 09 Mysłowice w końcu przestanie straszyć.
Jakby tego było mało szatnie, pokój sędziowski oraz kilka innych a strategicznych pomieszczeń zostanie w pełni wyposażonych w nowe meble, ponad to w szatni pierwszego zespołu Kociny kapitalny remont przejdzie sauna.
Ktoś może powiedzieć, że to plany, obiecanki. A co z tego wyjdzie? Wiadomo jak było kiedyś... Ale co bardzo ważne prace już trwają a materiały do kolejnych etapów remontu są już składowane w budynku!

To naprawdę bardzo cieszy, nareszcie będą warunki jak na XXI wiek przystało.

Jeśli chodzi o budynek klubowy mamy także jeszcze jedną niespodziankę, ale o szczegółach poinformujemy niebawem.

Płyta główna stadionu Górnika 09 Mysłowice jest zniszczona i każdy o tym wie, ale jak ma nie być skoro i dzieci i juniorzy i seniorzy na niej trenują i grają mecze?
Na takiej murawie tygodniowo można spędzać góra 8 godzin u Nas wychodzi około 5-6 godzin na dzień...
Z drugiej strony nie mamy gdzie trenować...

W związku z tym na wiosnę mają ruszyć prace do remontu/powstania boiska treningowego. W pierwszej kolejności zostanie zrobione ogrodzenie - aby, mogli korzystać tylko zawodnicy Górnika 09 a nie osoby postronne, następnie odpowiedni drenaż i nawierzchni trawiasta plus wyposażenie a miejsce na boisko treningowe ma zostać zaadaptowane miejsce po dawnym rezerwowym boisku Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" w Parku Zamkowym (te za stadionem Kociny).
Co z tego wyjdzie? Czas pokaże...

Jednakże płyta główna już teraz przejdzie remont. Pierw przy pomocy specjalnych maszyn murawa zostanie urzyźniona, wyrównana a przede wszystkim pozbędziemy się chwastów i niepotrzebnej roślinności. Następnie zostanie zebrana niepotrzebna warstwa martwicy ziemi, zalegającej roślinności. Kolejnym etapem będzie rozrzucenie nawozu oraz trawy. Nawóz jest już w klubie, maszyny także więc lada dzień zaczną się prace (we wtorek były pierwsze próby).

To nie wszystko! Krzaki, samosiejki i inne chaszcze rosnące na starej trybunie oraz w okół ogrodzenia stadionu Kociny - które strasznie szpeciły są systematycznie usuwane, już dziś widoczne są efekty.

Będą także wymienione krzesełka na trybunie głównej, na razie 50 najbradziej zużytych.

Tutaj należą się brawa dla MOSiR-u Mysłowice za to, że w końcu coś zaczeli robić na Kocinie.
Szacunek i ukłony dla Dyrekcji MOSiR-u za dostrzeżenie problemów infrastrukturalnych Górnika 09 Mysłowice i podjęcie konkretnych kroków, aby doprowadzić do odpowiedniego stanu.


O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

Dominik DoMeL Żymła