Remonty przy Gwarków 13!
Kiedy stadion Górnika 09 odzyska dawny blask?


Zespół Górnika 09 Mysłowice intensywnie przygotowywuje się do rozgrywek ligowych a na stadionie Kociny trwają intensywne prace remontowo-porządkowe!

W obecnej chwili trwa naprawa płotu biegnącego wokół stadionu, tego za starą betonową trybuną gdyż podczas ostatniej nawałnicy która przeszła nad naszym miastem na płot i trybunę spadło kilka drzew i gałęzi niszcząc ogrodzenie.

Ponadto wycinane są krzaki, chaszcze i zarośla na samym stadionie, przy płotach, w miejscu z którego rzadko się korzysta oraz na starej betonowej trybunie.

Zostanie także wyremontowany budynek klubowy - dokładniej część parterowa elewacji, ma zostać min. położony nowy tynk oraz ma być pomalowany w barwach klubowych, jeżeli zarządcy obiektu czyli MOSiR-owi Mysłowice wystarczy funduszy to generalny remont przejdą także klubowe toalety.

Trwa także regeneracją murawy na płycie głównej boiska.
Została nawieziona ziemia przy pomocy której zasypano dziury oraz w miarę wyrównano teren.
Spryskano także murawę środkami chwastobójczymi tak, aby rosła tylko i wyłącznie trawa.
Została także miejscami zasiana trawa oraz na całym boisku zostanie ,,zasiana" trawa regeneracyjna która ma przyspieszyć proces rośnięcia trawy, lepszego ukorzenienia oraz bujności i gęstości.
Sama płyta boiska jest regularnie zraszana wodą z dysz które znajdują się pod boiskiem oraz nawożony jest nawóz tak, aby murawa jak najlepiej nadawała się do gry w piłkę nożną.
Za kilkanaście dni całe boisko zostanie dokładnie wywalcowane i wyrównane.

Dzięki tym pracom stadion zdecydowanie zyska na estetyce i wyglądzie wizualnym, przestanie straszyć a stanie się bardziej przyjazny. I murawa w końcu pozwoli na grę na niej na przyzwoitym poziomie.


Musimy mieć także nadzieję, że MOSiR tym razem się postara i na tych pracach nie poprzestanie.
Dominik DoMeL Żymła