ŚLĄSKO-Zagłębiowski Klasyk coraz bliżej!Już w sobotę zostanie rozegrany kolejny Śląsko-Zagłębiowski klasyk z udziałem Górnika 09 Mysłowice i Sosnowieckiej Niwki.
Mecz ten od lat elektryzuje, na trybunach jest ,,żywo”, dopingowane są obydwa zespoły, na boisku zawsze od początku do końca walka a poziom boiskowy jest zawsze dużo wyższy niż klasa rozgrywkowa. Jak będzie tym razem? Zapewne podobnie.

Wiemy już, że mecz z trybun obejrzy 1 000 osób, tyle, bowiem miejsc ma stadion AKS-u (w tym 300 siedzących). Dlatego przed meczem trzeba przybyć zdecydowanie wcześniej, bowiem te Szlagierowe starcie z trybun chce zobaczyć o wiele więcej osób niż będzie mogło wejść na stadion. Wiemy także, iż na mecz i kibice Kociny i Niwki zapowiedzieli zorganizowany doping, co z tego wyjedzie czas pokaże.

Jeśli chodzi o samo boisko to powinno być dobrze przygotowane. Co prawda mieliśmy ostatnio sporo opadów deszczu, ale obecnie jest w miarę sucho, wieje wiatr a w czwartkowe popołudnie nad stadionem ma wyjść słońce. Dzięki temu cała murawa spokojnie sobie schnie, tym bardziej, że drenaż także pomaga.

A wiec sprawy organizacyjne mamy już za sobą, teraz skupmy się na tych sprawach ważniejszych tj. na tych, co będą działy się na boisku.


Z większym spokojem i pewnością siebie do meczu podchodzą zawodnicy Górnika 09. Pierw w lidze grali nie najgorzej, z meczu na mecz coraz lepiej jednak przegrywali. Jak już kiedyś pisaliśmy około szóstej kolejki wszystko powinno zaskoczyć, i tak się stało, bowiem w pierw na wyjeździe pokonaliśmy wysoko Strażaka Mierzęcice 3:0, a w ostatniej siódmej kolejce pokonaliśmy przy Gwarków Unię Strzemieszyce 1:0. W między czasie po koncertowej grze rozbiliśmy w Pucharze Polski Pogoń Imielin 4:0, grając w drugim składzie!

Piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki” grają bardzo ambitnie, z wielkim oddaniem i zaangażowanie, zostawiają swoje serce i zdrowie na boisku, bardzo się starają zarówno na treningach gdzie dziennie trenują po trzy godziny jak i na boisku i to procentuje. Drużyna się zgrała, zawodnicy czują się pewniej, lepiej radzą sobie na boisku, wyeliminowane zostały indywidualne błędy w obronie, po których w większości traciliśmy bramki, zawodnicy na boisku ,,żyją”, są bardzo ruchliwi, podpowiadają sobie, myślą. Na mecz z Zieloną Koniczynką nikogo nie trzeba specjalnie motywować, bowiem aż 19 piłkarzy jest z Mysłowic a każdy z Nich wie, o co toczy się gra, że liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo a porażka nie wchodzi w grę. Można śmiało powiedzieć, że w tygodniu treningów bezpośrednio przed meczem z Niwką piłkarze starają się dwa razy bardziej walcząc o skład, dzięki czemu forma w meczu będzie dużo wyższa.

A już jutro po piątkowym rozruchu, czyli w godzinach wieczorny poznamy meczową 18-stkę, którą podamy na stronie.


Piłkarze AKS-u radzą sobie nie najlepiej, gra pozostawia wiele do życzenia jednak mimo to i mają szczęście i zachowują więcej zimnej krwi oraz pokazują swoje doświadczeniem, bo wygrali dwukrotnie oraz trzy razy zremisowali, dzięki czemu mają 9 pkt. na swoim koncie i zajmują 9 lokatę w tabeli. Na własnym stadionie jak na razie rozegrali trzy spotkania, dwa przegrali i jedno zremisowali. I miejmy nadzieję, że po sobotnim Klasyku będzie widniała przy przegranych U Siebie liczba trzy.

Jeśli chodzi o zespół Niwki Sosnowiec to między słupkami mają bardzo utalentowanego, młodego bramkarza. W ofensywie musimy uważać na Zudnia Bartosza i Krysiaka Michała, groźni mogą być także Korepta czy Majewski oraz gwiazda zespołu Mariusz Ludwiczek.

Zespół biało-zielonych w porównaniu do piłkarzy z Grodu Mysława jest bardzo doświadczony, ograny na ligowych boiskach oraz zgrany, co może być ich sporym atutem w starciu z Górnikiem 09 Mysłowice.


W tym spotkaniu ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Czy to będzie Kocina, która jest na fali i gra coraz lepiej? Czy Niwka, która jest wyżej w tabeli i gra na własnym stadionie?

W takich meczach jak ten gra się inaczej, w tym Klasyku piłkarze nie będą cofać nóg, będą grali do końca i zrobią wszystko, aby wygrać, bo po prostu muszą, bo innego wyjścia nie mają. Mecze tego typu, rządzą się swoimi prawami, dzięki, czemu na boisku na pewno zobaczymy poziom dużo wyższy niż typowy na ligę okręgową.

Zarówno i na trybunach i na boisku będą wielkie emocje, będzie się działo!

Zachęcamy się także do:

Zapoznania z pogodą na Klasyk:Czytaj więcej...


Zajrzenia do statystyk obu drużyn:Czytaj więcej...


Zapoznaniu się z możliwoscią dotarcia na stadion Niwki: Czytaj więcej...
Dominik DoMeL Żymła