Słoneczne zwycięstwo!

Urania II Ruda Śląska-Górnik 09 Mysłowice
1 - 4
( 0-3 )

Górnik 09 Mysłowice, odniósł kolejne okazałe zwycięstwo! Tym razem podopieczni trenera Huberta Wilka zasłużenie pokonali Uranię II Ruda Śląska 4-1 a spotkanie było rozgrywane w niedzielne południe w ogromnym słońcu i ponad 30 stopniowej temperaturze.

Spotkanie było rozgrywane na treningowym boisku Uranii, gdzie prócz prowizorycznych 7 osobyowych ławek rezerwowych, krzaków i budynku w którym była szatnia gdzie różnica w poziomie wynosiła około pół metra nie było nic innego. Małe boisko, krzywe, twarde co powodowało, że piłka odskakiwała i kiksowała a nie było także choćby skrawka cienia a w słońcu było ponad 30 stopni i zdecydowanie warunki trudniały grę w piłkę nożną.

Od pierwszej do ostatniej minuty to Kocina dominowała i prowadziła grę, jednak małe boisko i jego stan oraz postawa przeciwników powodowała, że była kopanina, ale bez złośliwości.
Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać, aż do 30 minuty, wówczas to Mateusz Bryk po dograniu z rzutu rożnego wyprzedził bramkarza Uranii II i ,,dziubnięciem" piłki wyprowdził ,,zero-dziewiątkę" na prowadzenie.
Cztery minuty później prowadzenie po świetnej akcji podwyższył Krzysztof Gondzik. A w 43 minucie swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Bryk.

W pierwszej połowie podobnie z resztą jak i w drugiej za mało było strzałów na bramkę przeciwnika a za dużo kombinowania a i wykończenie nie było najlepsze.

W drugiej połowie szybko bowiem już w 47 minucie Urania II Ruda Śląska zdobyła bramkę wykorzystując nieporozumienie w szeregach obronnych Górnika 09. Rudzcy rezerwiści bardzo sie starali, jednak piłkarze Górnika 09 byli dużo lepsi, stwarzali sporo okazji, do tego dochodziło zmęczenie i na boisku zaczynało robić się nerwowo.
W 80 minucie czwartego gola dla Górnika 09 po mocnym strzale zdobył Robert Kamiński.
Kilka minut wcześniej ,,zero-dziewiątka" miała rzut karny, niestet w bramkę nie trafił nasz bramkarz Krzysztof Żymełka.

Po ostatnim gwizdku arbitra zawodnicy padli wymęczeni na murawę. Jedna nie wolno narzekać, bo Górnik 09 Mysłowice wygrał kolejne spotkanie, dzięki któremu zapewnił sobie mistrzostwo ligi! Brawo zespół!