Słów kilka o nowym trenerze

Nowym trenerem Górnika 09 Mysłowice kilka dni temu został Stanisław Gawenda. Nowy szkoleniowiec przeprowadził trzy dniowy casting dla chętnych oraz od tygodnia prowadzi zajęcia z pierwszą drużyną, w sporym, bo ponad 25 osobowym gronie. My, postanowiliśmy krótko przedstawić ,,sylwetkę" trenera Gawendy.


Stanisław Gawenda urodzony w 1969 roku w Chorzowie jest wychowankiem tamtejszego Ruchu. Po karierze juniorskiej włączono Go do kadry Mistrzowskiego Chorzowskiego Ruchu, z którym w 1989 roku zdobył mistrzostwo Polski.
Następnie w 1991 roku przeniósł się do... Zagłębia Sosnowiec, po roku gry w tym klubie ,,nawrócił się" i powrócił na Górny Śląsk w do Ruchu Chorzów. Jednak rozegrał tam tylko sezon, aby następnie przenieść się do Szombierek Bytom. Po rocznym epizodzie w Bytomiu ponownie wyjechał za granicę, tym razem do Austriackiego Kremser SC. Tam także występował bardzo krótko, bo jedynie pół roku.
Po zagranicznym wojażu na początku 1994 roku powrócił do Polski, a konkretnie do Stali Stalowa Wola.
Karierę zawodniczą zakończył w 1995 roku w Szombierkach Bytom.

W Polskiej Ekstraklasie Stanisław Gawenda rozegrał 77 spotkań, zdobył dwa gole oraz jakże cenne Mistrzostwo Polski wraz z Mistrzowską drużyną Jerzego Wyrobka.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę z młodzieżą.
Przez wiele lat prowadził juniorów Niebieskich, z którymi odnosił sukcesy na arenie ogólnokrajowej.

Karierę trenerską z piłką seniorską rozpoczął w Mysłowicach w Unii Kosztowy, mimo iż przymierzany był do drużyny z Parku Zamkowego.
Następnie trenował min. drużynę Orła Mokre oraz Stali Chełm Śląski.

Jak wypowiadają się działacze Kosztowskiej Unii trener Gawenda dał się poznać, jako doskonały taktyk oraz wyśmienity fachowiec od prowadzenia młodych niedoświadczonych piłkarzy.

Kocina swą drużynę w nadchodzącym wielkimi krokami sezonem będzie głównie opierać na młodzieży oraz niedoświadczonych zawodnikach a więc zatrudnienie Stanisława Gawendy zdaje się być strzałem w dziesiątkę!

Dominik DoMeL Żymła