Sobotnie wyniki i sytuacja w tabeli
Czy piłkarze Górnika 09 ponownie wygrają?


W dniu dzisiejszym została rozegrana część 9 kolejki, dzięki korzystnym wynikom w walce o Mistrzostwo pozostaje w zasadzie tylko Górnik 09 Mysłowice, Strażak Mikołów oraz UKS Szopienice a już jutro Kocina o godzinie 11:00 zmierzy się w Mikołowie z zespołem Strażaka.

Przewaga Kociny nad rywalami nie licząc drugiego i trzeciego miejsca to już 10 punktów.
Jeżeli ,,zero-dziewiątka" jutro wygra to przewaga nad Strażakiem wzrośnie do ośmiu punktów więc jest o co grać a w przypadku porażki UKS-u Szopienice, który w Chorzowie powalczy z Stadionem Śląskim także da ośmiem punkótw przewagi aczkolwiek także remis byłby dla Mysłowiczan dobrym wynikiem.
Na remis w Mikołowie najbardziej liczy UKS Szopienice który w przypadku swojego zwycięstwa wyprzedziłby Mikołowian i zbliżył się do Górnika 09 na trzy punkty. Stawka jutrzejszego meczu ogromna, jest o co grać a podopieczni Huberta Wilka jadą tylko i wyłącznie po trzy punkty!
Strażak postawi zapewne trudne warunki, póki co stracili zaledwie pięć goli i grają na własnym terenie co jest bezwątpienia ogromnym atutem.

Jeśli chodzi o sobotnie spotkania to Victoria zremisowała 4:4 z Kolejarzem 24 a deptający czołówce po piętach FC Katowice przegrał 2:4 z KP Katowice.
W najciekaiwej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu w derbach Katowic MK Górnik zremisował 3:3 na własym stadionie z Hetmanem 22.

Sobotnie wyniki 9 kolejki Katowickiej A-klasy:

Victoria Katowice 4-4 Kolejarz 24 Katowice
1.FC Katowice 2-4 KP Katowice
MK Górnik Katowice 3-3 Hetman 22 Katowice


Dominik DoMeL Żymła