Sparingowa lekcja
W grze Górnika 09 widać efekty ciężkich treningów


Górnik 09 Mysłowice-Ruch Chorzów (CLJ)
2 - 4
Zespół Górnika 09 zagrał przyzwoicie, walczył, pracował, ale wybiegani i dobrze wyszkoleni juniorzy Ruchu Chorzów wygrali mając więcej szczęścia.

Zawodnicy Ruchu Chorzów na co dzień grają w Centralnej Lidze Juniorów, trenują co dziennie od dziecka a w obecnej chwili nawet dwa razy do dnia w znakomitych warunkach, są zespołem bardzo wybieganym i dobrym technicznie, który pozwala na grę w piłkę nożną a nie na kopaninę, jak stwierdził jeden z kibiców biegają przez pełne 90 minut jak ,,małe motorki".

Kocina zagrała dobre spotkanie, zespół walczył starał się, pracował co daje nadzieję na dobrą grę - a o to chodzi w sparingach a nie o wynik.

Dwie bramki Górnik 09 stracił z rzutów karnych a jedną, bo kiksie bramkarza.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zdobyła bramki po stałych fragmentach gry, jedną strzelił Bogdański bezpośrednio z rzutu wolnego a drugą Kamil Dylewski głową po dośrodkowaniu w pole karne.

W zespole Górnika 09 zabrakło kilku piłkarzy, jedni przebywają na urlopach, niektórych zatrzymały sprawy zawodowe a nasi juniorzy pojechali na obóz szkoleniowy wraz z trenerem Jerzym Wijasem.

Teraz przed podopiecznymi Huberta Wilka wolny weekend i kolejny tydzień przygotowań.
W sobotę rozegramy sparing z Victorią Jaworzno.

Dominik DoMeL Żymła