Sparingowe 0-7
Przed Kociną jeszcze ponad miesiąc przygotowań


Górnik 09 Mysłowice-Nadwiślanin Gromiec
0 - 7
( 0-3 )
Sparing jako kolejna-bardzo istotna jednostka treningowa pokazał, że przed zespołem Górnika 09 Mysłowice jeszcze wiele pracy ale i czasu jest jeszcze sporo i pozytywy także można zauważyć.

Zawodnicy Górnika 09 Mysłowice od miesiąca ciężko trenują, głównie pod kątem siłowym co było widać w ostatnim sparingu.
Treningi odbywają się na hali, boisku plus zajęcia na basenie.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to mogliśmy zauważyć małą poprawę w konstruowaniu akcji, które i były ciekawsze i różnorodne co na przyszłość dobrze zwiastuje. Kilku zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Z przodu zabrakło nam już tradycyjnie wykończenia... A jak traciliśmy bramki? Dwa razy po samobójczym trafieniu a pięciokrotnie jak małe dzieci...

Sparingi zwłaszcza te pierwsze są okazją do przetestowania różnych ustawień, sprawdzenia nowych zawodników czy dyspozycji piłkarzy na daną chwilę. Więc wynik nie ma za bardzo znaczenia - bynajmniej na tym etapie przygotowań.
Przed Mysłowicką ,,zero-dziewiątką" jeszcze cztery sparingi i być może dojdzie jeszcze jeden.

Swoją drogą gdyby teraz gra wyglądała bardzo dobrze, forma była optymalna to czy za ponad miesiąc jak wystartuje liga forma byłaby tak samo dobra i czy zawodnicy utrzymali by ją przez całą rundę? Raczej wątpliwe.
Porażka siedmioma straconymi bramkami może dobijać ale w okresie przygotowawczym mimo wszystko trzeba doszukiwać się pozytywów i poprawy w niektórych aspektach oraz zwrócić uwagę na istotny fakt, zespół nie grał w najmocniejszym ustawieniu oraz byli testowni gracze.

Trzeba także zwrócić uwagę, że ekipa przeciwnika pokazała sie z dobrej strony, jako solidny zespół. Byli szybsi, bardziej zdeterminowani, mądrze się bronili i dobrze rozgrywali akjce.

Jeśli chodzi o skład Kociny na mecz to z powodów zdrowotnych brakowało Mateusza Bryka, Karola Strzewiczka, Arkadiusza Kępy, Wojciecha Kowalskiego oraz Krzysztofa Gondzika.
W meczu zagrało czterech testowanych zawodników oraz dwóch juniorów Kociny.

Trwają także rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy znacznie mieliby wzmocnić zespół Górnika 09 Mysłowice. >

Dominik DoMeL Żymła