Sparing z AKS-em Niwka Sosnowiec!Już w środę piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozegrają kolejny sparing podczas letnich przygotowań. Tym razem podopieczni trenera Huberta Wilka zmierzą się w sparingowym Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku! A więc Kocina na boisku będzie rywalizować z AKS Niwka Sosnowiec. Co dla obu klubów i zespołów oznacza to spotkanie nie trzeba pisać...

Do zespołu Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" powrócili kontuzjowani zawodnicy tj. Tomasz Nowak oraz Marcin Jaszczuk co jest dużym wzmocnieniem. Co ważne nikt zespołu nie opuścił! Zawodnicy intensywnie trenują i szlifują formę na rozgrywki ligowe.
Jak narazie mimo, że nie wszystko dotychczas poszło zgodnie z planem jest dobrze. W sobotę Kocina rozniosła UKS Szopienice 5:0 a co najważniejsze gra była dobra, zadowalająca i nie odbiegała od tej prezentowanej w minionym już mistrzowskim sezonie.

W środę przed podopicznymi Huberta Wilka kolejny ciężki sparing, ale o to właśnie chodzi, by rywalizować z jak najlepszymi zespołami, gdzie gra jest na dobrym poziomie bo takie sparingi pokazują gdzie jest dobrze a nad czym trzeba jeszcze popracować. Kocina będzie grała z AKS-em Niwka Sosnowiec.
Zespół ,,zielonej koniczynki" w minionym sezonie w pechowych okolicznościach nie awansował do ligi okręgowej a pokazał się z bardzo dobrej strony. Przed tym sezonem Sosnowiczanie są stawiani jako murowany faworyt do awansu a spoglądając na kadrę, grę oraz sytuację w klubie jest to jak najbardziej realne.

Po raz ostatni z AKS-em Niwka, Górnik 09 na boisku rywalizował podczas zimowych przygotowań, wówczas to mecz nie dobiegł końca ponieważ sędzia przed wcześnie zakończył spotkanie w związku z nadmierną ostrością i brutalnością obu zespołów (nie obyło się także bez przepychanek) liczymy, że tym razem będzie czysta i sportowa rywalizacja!

Spotkanie zapowiada się nie tylko ciekawie pod względem sportowym, ale także kibicowskim! Wszak spotkanie Górnika 09 i AKS-u Niwka do dzisiaj wzbudza wśród mieszkańców czy to Mysłowic czy Sosnowca ogromne zainteresowanie (ostatnie ligowe spotkanie z trybun oglądało ponad 700 osób!) a przed laty stadiony podczas Klasyku dosłownie ,,pękały w szwach".

Serdecznie zapraszamy do przybycia na mecz oraz wsparcia ,,zero-dziewiątki" z trybun! Wprawdzie spotkanie sparingowe jednakże byłoby pięknie gdyby także gra kontrolna miała otoczkę słynnego na Górnym Sląsku i Zagłębiu Klasyku!


SPARING
AKS Niwka Sosnowiec-Górnik 09 Mysłowice
02.08.2017r. godz. 18:00
Sosnowiec, ul. Orląt Lwowskich 70
Stadion AKS-u NiwkaDominik Żymła