Piłkarze Górnika 09 Mysłowice zdominowali rywala

Górnik 09 Mysłowice-Urania II Ruda Śląska
6 - 1
( 2-0 )

Górnik 09 Mysłowice w meczu z Uranią II Ruda Śląska prowadził już od 50 sekundy! Kocina w pełni kontrolowała przebieg meczu, dominowała i strzeliła ,,zaledwie" sześć goli, niewykorzystując kilku 100% sytuacji. Ostatecznie Mysłowicka ,zero-dziewiątka" pewnie wygrała 6:1.

Fantastycznie sobotni mecz rozpoczęli zawodnicy Górnika 09 Mysłowice, którzy już od 50 sekundy prowadzili 1:0 po bramce Wojciecha Kowalskiego.
Kilka sekund później Paweł Małolepszy przegrał pojedynek sam na sam z bramarzem, nie minęło kolejnych kilka sekund a powinien paść gol, niestety Krzysztof Gondzik nie trafił do praktycznie pustej bramki.
Gdyby po trzech minutach Kocina prowadziła 3:0 kto wie jakby się ten mecz potoczyłby się dalej?

Z kolejnymi minutami obraz gry nieznacznie się zmienił, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" grała na połowie przeciwnika, gra była spokojna, Kocina nie forsowała tempa a Urania II tylko się broniła, niestety zawodnicy z Grodu Mysława urządzili sobie festiwal niewykorzystanych sytuacji co chwila marnując doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia, brakowało szybkości w ostatniej fazie, zimnej krwi i często także szczęścia.
Na 2:0 Kocina podwyższyła dopiero w 42 minucie kiedy to Wojciech Kowalski ponownie wpisał się na listę strzelców wykorzystując sytuację jeden na jeden z bramkarzem.

Durgie połowy są lepsze w wykonaniu ,,zero-dziewiątki" która zaczęła grać żwawiej i szybciej.
3:0 było już w 47 minucie kiedy to Paweł Małolepszy bezlitośnie wykorzystał błąd bramkarza gości, który po mocnym uderzeniu wypuścił piłkę z rąk.

W 60 minucie hat-tricka skompletował Wojciech Kowalski który był dzisiaj wyśmienicie dysponowany.
Dwie minuty później Paweł Małolepszy ponownie wpisał się na listę strzelców a Kocina prowadziła już 5:0.

W 65 minucie fatalny błąd popłenił bramkarz gości który wybił piłkę po ziemi przed siebie wprost pod nadbiegającego Marcina Jaszczuka który silnym strzałem przy słupku z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie na 6:0 ku ogromnej uciesze kibiców, ale także zawodników Kociny.

Od tej chwili piłkarze Kociny nadal atakowali, ale grali jakby spokojniej oszczędzając siły na następne spotkanie w tym prowadzili wysoko mieli wszystko pod kontrolą, mogły i powinny paść kolejne bramki ale niestety więcej goli w wykonaniu piłkarzy Górnika 09 Mysłowice nie oglądaliśmy.
W drugiej połowie na stronie gospodarzy kilku krotnie pojawili się zawodnicy rezerw Uranii Ruda Śląska, pierw fenomenalną interwencją popisał się Łukasz Bogacki, niestety w 70 minucie zawodnik z Rudy Śląskiej oddał strzał życia i zdobył pięknego gola strzelając z dystansu tuż przy słupku.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice wygrał bez problemu i ze spokojem, kolejny 10 już mecz z rzędu! Przy tym zdobyliśmy imponującą ilość bramek, bowiem Kocina zdobyła ich już 54!