Spotaknie dwóch najstarszych klubów w lidze
Na stadionie Górnik 09 panuje świetna atmosfera!


W sobotę na stadionie w Mysłowicach przy ul. Gwarków 13 spotkają się dwa najstarsze klubu A-klasy Katowice, założony w 1909 roku Górnik 09 oraz założony w 1905 roku 1.FC Katowice.

Niegdyś dwa czołowe kluby sportowe na Górnym Śląsku i liczące się w skali kraju i europy (nie tylko w sekcji piłki nożnej). Dzisiaj zarówno zespoły jak i kluby dzieli przepaść. Górnik 09 jest liderem rozgrywek, pewnym awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy i mistrzostwa ligi. Klub ma swój piękny stadion, wyremontowany budynek klubowy i w klubie co raz lepiej się dzieje.
1.FC Katowice jest dopiero na 10 miejscu w tabeli, Katowiczenie, którzy wiosną przegrywają większość spotkań nadal nie są pewni utrzymania. Klub nie ma swojego stadionu a swoje spotkania rozgrywają w Szopienicach na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Spotkanie z pozoru łatwe, bowiem 1.FC Katowice stracił 77 bramek (strzelając przy tym 41) a Kocina zdobyła 116 bramek (tracą przy tym aż 13 goli).
Faworytem z resztą jak w każdym spotkaniu jest Górnik 09 Mysłowice, jednak wbrew pozorm spotkanie nie będzie należało do łatwych bo piłkarze 1.FC Katowice na boisku walczą i nie odpuszczają.

Na sobotę zapowiadana jest ciepła i słoneczna pogoda, na stadionie jest bezpiecznie i miło można spędzić czas oglądając dobre zawody piłkarskie z świetną grą Mistrza Górnika 09 Mysłowice!


Górnik 09 Mysłowice-1.FC Katowice
02.04.2017 (sobota) godz. 16:00
Stadion Górnik 09
Mysłowice, ul. Gwarków 13 ,,Park Zamkowy"
WSTĘP DARMOWY!

Z A P R A S Z A M Y ! ! !Dominik Żymła