Starcie ligowych gigantów!
Przed Górnikiem 09 najtrudniejszy mecz w sezonie


W niedzielę na boisku w Mikołowie rozegrany zostanie bezwątpienia hit rundy jesiennej! Miejscowy Strażak, który jest wiceliderem rozgrywek podejmować będzie jak dotąd niepokonanego lidera, Górnika 09 Mysłowice.
Stawka meczu ogromna!


Górnik 09 Mysłowice nad Strażakiem ma 5 pkt przewagi, tyle samo także nad trzecim w ligowej tabeli UKS-em Szopienice, który od Mikołowian ma jedynie gorszy bilans bramkowy.

Łatwo policzyć, iż w przypadku porażki Kociny przewaga stopnieje do zaledwie 2 pkt, natomiast kolejne zwycięstwo Górnika 09 będzie oznaczało przewagę nad Strażakiem już 8 pkt! Przy remisie Kocina wprawdzie zachowa status lidera, ale podział punktów będzie korzystny tylko dla UKS-u Szopienice.

Mikołowianie jedyną porażkę w tym sezonie zanotowali w 2 kolejce, gdzie przegrali w Bielszowicach z Jastrząbem 1:0 a w 4 kolejce w Katowicach zremisowali z FC 3:3.
Do tej pory gospodarze niedzielnego pojedynku wygrali 6 razy i po razie zremisowali i przegrali, zdobyli 26 bramek a stracili zaledwie 5.
Mikołowianie na własnym obiekcie grali trzy krotnie, po 3:0 wygrali z rezerwami Uranii Ruda Śląska oraz z MK Górnik Katowice a także rozbili 6:1 KP Katowice.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" kapitalnie radzi sobie na terenie przeciwnika, do tej pory na boisku rywala graliśmy trzy krotnie, pierw pokonaliśmy 4:1 rezerwy Siemianowiczanki, następnie rozbiliśmy 8:0 wysoko sklasyfikowany zespół Kolejarza 24 Katowice oraz ponownie zdemolowaliśmy zespół z Katowic a wygraliśmy 9:1 z Victorią.

Niedzielny pojedynek będzie poważnym sprawdzianem dla obu ekip a defensywę Strażaka czeka bardzo ciężka przeprawa. Czy defensorzy Strażaka zatrzymają rozpędzony i pokonujący wszystkich na swojej drodze zespół Górnika 09 Mysłowice, który do tej pory do bramki rywala trafił aż 43 razy?! Będzie to weryfikacja formy oraz ,,siły i mocy" zawodników.
O rywalu wiemy sporo, jednak nie będziemu chwalić się swoją wiedzą z przyczyn wiadomych.

Z pewnością dla Kociny będzie to najtrudniejszy mecz sezonu, mocny rywal, wicelider który chce awansować, solidna obrona, skuteczny atak i duży atut, własny obiekt i kibice którzy z zapowiadają liczne przybycie na obiekt w Śmiłowicach i gorąco będą wspierać swój zespół z trybun.

Patrząc jednak na zespół Górnika 09 Mysłowice, na to jak grają, jak walczą jak przedewszystkim chcą podopieczni Huberta Wilka możemy być spokojni i przed niedzielnym meczem Kocina na pewno nie będzie się bała, to rywal będzie powinien się Nas bać!

Do Mikołowa Górnik 09 Mysłowice jedzie w najmocniejszym składzie, tylko i wyłącznie po 3 pkt!!!

Po raz ostatni oba zespołu na boisku spotkały się w sezonie 2005/2006, wówczas Kocina zdobyła Mistrzostwo ligi i awansowała nie przegrywając ani jednego meczu! (22 wygrane oraz 4 remisy, 87 bramek zdobytych a 13 straconych) a Strażak Mikołów zajął przed ostatnie miejsce i spadł.
W tym sezonie zagramy razem w 9 kolejce, w 2005 roku także spotkaliśmy się w 9 kolejce i także w Mikołowie, Kocina wtedy wygrała 3:1 a na wiosnę ,,zero-dziewiątka" na własnym stadionie wygrała pewnie 4:0.
Czy historia się powtórzy i Kocina jak przed 11 laty z Mikołowa przywiezie trzy punkty? OBY TAK BYŁO!


Strażak Mikołów-Górnik 09 Mysłowice
16.10.16r. (niedziela) godz. 11:00
Stadion Strażaka
43-190 Mikołów, ul. Gliwicka

Górniku 09 TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!Dominik Żymła