Szczęście w ,,nieszczęściu"..."
Sparta stroje seledynowe a Kocina błękitno-niebieskie


Sparta Katowice - Górnik 09 Mysłowice
1 - 1
( 1-0 )
Szczęśliwy remis. Dobra pierwsza połowa i beznadziejna druga...

Mecz miał być wygrany przez ekipę z Mysłowic, Kocina miała przeważać, dominować, prowadzić grę i zachować czyste konto.

W pierwszej połowie tak było, Górnik 09 grał dobrze techniczne, przeważał, stwarzał więcej sytuacji od Sparty jednak to nie było to, co być powinno, i co Kocina pokazywała wcześniej, zwłaszcza, że brakowało wykończenia i bramki a okazji do zdobycia gola było sporo. W pierwszej połowie popełniliśmy jeden błąd w obronie i to o jeden za dużo. W 37 minucie Arkadiusz Żemlok zamiast piłkę wybijać próbował przyjąć, futbolówka jednak odbiła się od nogi i wpadła pod nadbiegającego zawodnika Sparty, który strzałem pokonał Janka Sitko i wyprowadził Katowiczan na prowadzenie.

O drugiej połowie lepiej zapomnieć wprawdzie prowadziliśmy grę, ale poziom spotkania był... b-klasowy... Masa błędów, nie przemyślanych zagrań. Nie tak grał i nie tak powinien grać zespół Górnika 09 Mysłowice!

W grze widać było, że jesteśmy o poziom lepszym zespołem od Sparty, ale tym, co najważniejsze - golami, nie potrafił zespół udokumentować.

Słaba gra, brak konsekwencji. Bojan Bruź przestał dostawać podania do przodu, aby mógł coś zdziałać. Brak pomysłu na grę?
Wszyscy mieli nadzieję, że mecz z Piastem będzie jak kubeł zimnej wody, który pomoże Kocinie, zmieni nastawienie zespołu, pomoże zmienić grę i myślenie. I dało, ale tylko i to częściowo na pierwszą połowę.

Gra Górnika 09 Mysłowice musi się zmienić i to już! Cieszy jedynie ambicja i walka do końca, o czym świadczy fakt, że po raz drugi z rzędu zdobywamy gola w ostatniej minucie...

Niestety poniżej jakiegokolwiek poziomu gwizdali dzisiaj sędziowie... W pierwszej połowie było w miarę dobrze - w pierwszej części gry zawodnicy Sparty ,,próbowali" sędziować, niestety często nie zauważali swoich „przewinień" i sprawiali wrażenie jakby nie znali przepisów i to chyba udzieliło się sędziom, pierw liniowy próbował decydować kiedy będzie dokonana zmiana w zespole Górnika 09, kiedy miała ona nastąpić nie chciał do niej dopuścić... Zawodnicy Sparty prowokowali, w jednej z sytuacji nie wytrzymał Łukasz Kasprzyk, Katowiczanin podbiegł do naszego zawodnika kiedy ten ustawiał piłkę (do rzutu wolnego) i w nią kopnął, Łukasz Go odepchnął za co obejrzał żółtą kartkę, chwilę później powiedział do zawodnika Sparty ,po co podskakuje a sędzia natychmiast pokazał czerwoną kartkę...
Za wybijanie piłki (nie sportowe zachowanie) nie pokazał piłkarzom Sparty ani razu kartki.


Kocino obudź się! Już czas zacząć grać jak chociażby w pierwszym meczu!

Kibice są z Wami i dziękują za grę do końca!
Skład Górnika 09:
1. Jan SITKO
2. Tomasz GRZYBEK
3. Michał ŚLIWIŃSKI
4. Jacek RYCZAN
5. Arkadiusz ŻEMLOK
6. Damian HUMSKI (45' Bartosz SIŁKIN)
7. Mateusz AUGUSTYN (66' Łukasz KASPRZYK 76' 76' )
8. Piotr ROTKO (84' Wojciech ŚMIGIEL)
9. Mateusz BRYK
10. Bojan BRUŹ 94'
11. Wojciech KOWALSKI (66' Adrian BOGDAŃSKI)


Rezerwa:
12. Łukasz BOGACKI
13. Aleksander BORZĘCKI


Trener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Sędzia główny: Dawid GRINER
Dominik DoMeL Żymła