Szkółka piłkarska Kociny klubem partnerski ,,Młodej GieKSy"!
Cieszymy się, że udało się zrobić kolejny ważny krok w kierunku rozwoju klubu!


Na mocy podpisanego porozumienia Szkółka Piłkarska Górnika 09 Mysłowice stała się klubem partnerskim ,,Akademii Młodej GieKSy" należącej do GKS-u Katowice!

Zakres współpracy obejmuje min. regularne rozgrywanie meczy sparingowych oraz turnieji, wspólne zajęcia czy możliwość odbycia szkolenia oraz stażu przez Mysłowickich trenerów w GKS-ie Katowice.
Na mocy porozumienia między szkółkami będzie dochodziło do wymienności zawodników a także zawodnicy i trenerzy szkółki Kociny będą mogli za darmo wchodzić na spotkania ligowe, pucharowe oraz inne wydarzenia organizowane przez GKS Katowice.

Największą inwestycją w klub to inwestycja w dzieci i młodzież.
Dzisiaj ciężka praca w tym kierunku zarówno działaczy klubowych odnośnie stworzenia jak najlepszy warunków do szkolenia po trenerów i zawodników poprzez rodziców którzy są bardzo ważni w wspieraniu swoich pociech da ogromne efekty.
Część osób pewnie zrezygnuje-to normalne, a część albo z powodzeniem będzie grało nawet w niższych ligach a część ma szansę na naprawdę dobrą karierę.
Na samym talencie daleko się nie zajdzie, potrzebny jest PRZEDEWSZYSTKIM ciężki trenning, a Nasz klub stara sie stwarzać co raz lepsze warunki.

Efekty tej pracy może nie będą widoczne od razu, ale za 10-15 lat a nawet i wcześniej nasi obecni wychowankowie będą stanowić o sile pierwszego zespołu Górnika 09 Mysłowice i robić kariery w wyższych ligach.
To możliwe, chęci są także ze strony władz miasta, warunki co raz lepsze więc teraz czas ciężkiej pracy. Także głęboko w to wierzymy i trzymamy kciuki!

Ale, to nie wszytko! Niebawem podamy kolejne ważne informacje odnośnie szkolenia dzieci i młodzieży w Naszym klubie.


Dominik Żymła