Szósty sparing na 6+!

W niedzielnym sparingu rozgrywanym przy pięknej ciepłej i wiosennej aurze piłkarze Górnika 09 Mysłowice po przeciętnej pierwszej i kapitalnej drugiej połowie roznieśli Stal Chełm Śląski, bowiem Kocina wygrała 7:0!

W pierwszej połowie gra była spokojna, przeważała Kocina, ale było też sporo błędów, brakowało szybkości oraz dokładności. Mimo to ,,zero-dziewiątka" schodziła na przerwę prowadząc a na listę strzelców wpisał się Kamil Dylewski, warto także odnotować, iż Marek Kurtok nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej połowie oglądaliśmy jakby inny zespół Górnika 09.
Podopieczni Huberta Wilka grali szybko i dynamicznie, była walka, determinacja i wielkie zaangażowanie całego zespołu, Kocina była bardzo aktywna w ofensywie, konstrując wiele ciekawych akcji pod bramką Stali Chełm Śląski do tego doszła dokładności oraz odpowiednie wykończenie, gdyż Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" się rozstrzelała.

W drugiej połowie pierw na 2:0 podwyższył Krzysztof Gondzik, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, kilka chwil później Adrian Bogdański podwyższył na 3:0.
W ostatnim czasie w wysokiej formie jest Krzysztof Gondzik co potwierdził drugą bramką w tym spotkaniu a za razem czwartą w spotkaniu.
Zawodnicy z Chełmu Sląskiego zaciekle się bronili i kilku krotnie stwarzali akcje pod bramką Mysłowiczan, ale solidnie grała obrona wraz z bramkarzem.

NA 5:0 podwyższył Kamil Dylewski. Mysłowiczanie nie zwalniali tempa i kilka minut później szóstą bramkę dla Górnika 09 zdobył Adrian Bogdański, który wykorzystał błąd obrońcy i ograł bramkarza a kolejnych kilka chwil później piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" prowadzili 7:0 a gola zdobył testowany zawodnik.

O ile pierwsza połowa wywołała mieszane uczucia o tyle w drugiej podopieczni trenera Huberta Wilka zagrali bardzo dobrze, tak jak potrafią i tak jak to pokazywali w poprzednich sparingach do tego dokładając dużą liczbę goli.
Wynik wprawdzie się nie liczy, ale na pewno cieszy a cieszy także dobra i rosnąca forma zawodników jak i całego zespołu.
Z taką grą i formą o wynik w rundzie wiosennej możemy być spokojni a powótrzenie tego z jesieni, gdzie Kocina wygrała wszystkie spotkania ligowe jest jak najbardziej realny!

Kolejny sparing zawodnicy Górnika 09 rozegrają w środę a rywalizować będą z mocną drużyną KS Chełmek, która w poprzedniej rundzie Ligi Okręgowej przegrała zaledwie dwa razy.