Atomsfera po meczu była bardzo radosna!

Górnik 09 Mysłowice-Sokół Wola
5 - 1
( 3-0 )

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozegrali bardzo dobre zawody i co ważne w końcu byli skuteczni! Tym razem Kocina rozbiła 5:1 mocny zespół Sokoła Wola!
Zawodnicy ,,zero-dziewiątki" na mecz wyszli 10 minut później.

Jak było wiadomo Sokół Wola, który podobnie jak Górnik 09 w minionym sezonie zdobył mistrzostwo A-klasy to bardzo mocny i groźny zespół, który urwał punkty (dwa remisy) dwóm największym faworytm do awansu do IV ligi tj. Podlesiance Katowice oraz Pogonii Imielin.

Pierwsze minuty spotkania to dobra i wyrównana gra z optyczną przewagą gospodarzy. Po zawodnikach ,,zero-dziewiątki" było widać większą determinację i chęć. Z minuty na minutę podopieczni trenera Huberta Wilka zdobywali przewagę czego zwięczeniem jest gol Marcina Golasza z 19 minuty.
Piłkarze z Grodu Mysława ,,poczuli krew" więc ruszli do przodu i zaczęli dominować w spotkaniu. Na 2:0 w 29 minucie podwyższył Marcin Jaszczuk.
W dalszej fazie pierwszej odsłony meczu, gra Kociny cieszyła i sprawiała wiele radości licznie zebranym kibicom na stadionie, a kiedy wszyscy myślami byli już w szatni, zawodnicy Górnika 09 udowodnili, że zawsze grają do końca i jeszcze w 45 minucie Paweł Małolepszy podwyższył prowadzenie.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra Kociny a zespół Sokoła znacznie się poprawił. W 61 minucie bramkę na 4:0 zdobył Adrian Bogdański a po tej bramce zawodnicy Górnika 09 za bardzo się rozluźnili gdyż Wolanie zaczęli co raz śmieli atakować, i jeden z takich ataków w 73 minucie zakończył się bramką dla przyjezdnych. Od tej chwili Kocina ponownie zaczęła grać swoje i groźnie atakowała bramkę strzeżoną przez Wojciecha Kołka. I w 87 minucie wynik meczu ustalił Krzysztof Gondzik.

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozegrali fantastyczne zawody, oczywiście błędy były bo ich nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. Dobrze funkcjonowało wykończenie, zdobyliśmy pięć goli co w lidze okręgowej jest bardzo dobrym i wysokim wynikiem, mogło i powinno się skończyć wyżej, ale przy takim wyniku nie wolno narzekać.

Co także cieszy po zawodnikach widać było, że dopiero się rozkręcają więc możemy się spodziewać, ze przed nami jeszcze wiele wspaniałych chwil i dobrych meczy.

A za tydzień Mysłowiczanie rozegrają mecz wyjazdowy z Krupińskim Suszec, który do tej pory nie zdobył jeszcze punktu.

No i DZIĘKUJEMY kibicom za liczne przybycie i zapraszmy częściej! A sami jak mówili na trybunach dla tego zespołu warto przychodzić!