Teraz Niwka!Już we wtorek zobaczymy kolejne ligowe starcie Kociny z Zielon± Koniczynk±. Emocje gwarantowane!!!

¦l±sko-Zagłębiowski Klasyk pomiędzy Górnikiem 09 Mysłowice a AKS-em Niwka Sosnowiec to nie tylko walka w lidze o 3 pkt, to walka o co¶ więcej, o honor, o wielki prestiż.
W tym spotkaniu każdy chce wygrać a porażka czy remis nie wchodz± w grę…

Zdecydowana większo¶ć piłkarzy w kadrze Górnika 09 to Mysłowiczanie a większo¶ć piłkarzy Niwki to Sosnowiczanie tak, więc obu ekip nie trzeba specjalnie motywować, każdy wie, o co toczy się gra…
Dla Mysłowiczan mecz z Niwk± jest ważniejszy niż zwycięstwo w derbach miasta czy Wielkich Derbach Mysłowic z Górnikiem Wesoła.

Na boisku nie powinno brakn±ć walki i emocji.
A jak będzie na trybunach? Organizatorzy spodziewaj± się sporej liczby kibiców – fani Mysłowickiej ,,zero-dziewi±tki” zapowiedzieli ,,co¶ specjalnego”.
Mamy nadzieję, że, mimo iż spotkanie rozegrane będzie w tygodniu to na stadion zawita, co najmniej kilkaset osób – tak, jak bywało to przed laty.

Stadion jest gotowy na przyjęcie wielu widzów, trybuna jest zadaszona, więc w razie ewentualnego deszczu kibice i sympatycy piłki nożnej nie zmokn±, na wtorek zapowiedziana jest raczej ciepła pogoda, nie powinno padać jednak może być pochmurno. W poniedziałek i niedziele mog± wyst±pić małe opady deszczu, jednak słońce także będzie ¶wiecić – dzięki, czemu murawa na stadionie Kociny powinna być gotowa do rozegrania tego arcyważnego spotkania, warto przypomnieć, iż na stadionie bardzo dobrze działa drenaż, który szybko sprawia że płyta nadaje się do gry – więc mecz od strony organizacyjnej jest nie zagrożony.

Ostatni Klasyk zakończył się porażk± Hanysów, bowiem piłkarze z Grodu Mysława mimo ambitnej gry ulegli rywalowi zza Przemszy aż 4-0…
Jak będzie tym razem? Czy Kocina wykorzysta atut własnego boiska, kibiców – którzy oby byli 12 zawodnikiem i dopingiem pomogli wygrać mecz? Odpowiedzi na te i inne pytania już we wtorek!

Wiadomo, jaka była sytuacja Górnika 09 jesieni± – kompletnie, nowy, młody nie zgrany i nie ograny zespół. Teraz mamy za sob± 22 kolejki ligowe, kilka meczy pucharowych, długi – ciężko przepracowany okres zimowy, kilka sparingów. Dzięki czemu zespół się zgrał, nie ma nikogo nowego, zawodnicy się ograli, ,,rozruszali” na boisku, w drużynie jest dobra atmosfera, chłopaki graj± fajn± piłkę, wiadomo raz idzie lepiej a raz gorzej ale je¶li się zmotywuj± a przed meczem z Niwk± na pewno tak będzie potrafi± zagrać super piłkę i wygrać, o czym przekonała się na stadionie ,,zero-dziewi±tki” min. Unia Kosztowy która uległa w Derbach Mysłowic 1-0, czy Pogoni Imielin, która w Mysłowicach przegrała 3-1. Kolej na Niwkę?

Drużyna Zielonej Koniczynki gra w kratkę, raz wygrywa a następny mecz przegrywa jednak w poczynaniach drużyny AKS-u widać że czego¶ brakuje, że co¶ w drużynie jeszcze nie zaskoczyło i mamy nadzieję że nie ,,zaskoczy” w meczu z Kocin±.

Jeszcze w niedzielę, na łamach naszego portalu przedstawimy statystykę przed ¦l±sko-Zagłębiowskim Klasykiem.


GÓRNIK 09 - Niwka Sosnowiec
29.04.14r. godz.17.00
Stadion Górnika 09
OBECNO¦Ć OBOWIˇZKOWA!Dominik DoMeL Żymła