To była runda Górnika 09!
Piłkarze Górnika 09 przysporzyli swoim kibicom wiele radości!


Bez wątpienia to była bardzo udana runda dla piłkarzy Górnika 09 Mysłowice bowiem podopieczni trenera Huberta Wilka wygrali wszystkie mecze ligowe!
Zachęcamy do przeczytania podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu zawodników Kociny.


Już przygotowania w letnim okresie napawały optymizmem, dobra gra, dobre wyniki w meczach kontrolnych i dobre transfery to dawało nadzieję na bardzo dobry wynik, jednak tak imponującego nikt się nie spodziewał!

Zespół prowadzi bardzo dobry trener-Hubert Wilk, który stworzył bardzo dobrą atmosferę, dobrze prowadzi i przygotowywuje zespół. Przede wszystkim zawodnicy wierzą w siebie, w swoje umiejętności i końcowy sukces, co ważne ufają trenerowi i ciężko pracują na treningach z zaangażowaniem, sercem i chęciami a to daje fantastyczny wynik końcowy czyli, zwycięstwa!
Bardzo cieszy także styl w jakim wygrywają zawodnicy Górnika 09 Mysłowice. Dobra organizacja gry, wszystko poukładane od bramkarza po atak. Gra konsekwentna i cierpliwa, z pomysłem i walką zawodników co sprawia, że grę Kociny ogląda się bardzo dobrze.

20 sierpnia nastał dzień inauguracji rozgrywek ligowych, Kocina na własnym stadionie podejmowała KP Katowice, wielu czuło niepewność jak w meczu o stawke spisze się zespół, ale Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zagrała tak jak można było sobie wymarzyć i do szatni schodziliśmy prowadząc 8:0 a goście na drugą połowę już nie wyszli. Wielu wtedy mówiło, ale w ilu grało KP?! W odpowiedzi na to piłkarze z Grodu Mysława zdemolowali kilka innych zespołów min. w Katowicach z wówczesnym wiceliderem Kolejarzem 24 wygrali 0:8, pokonaliśmy Victorię Katowice na wyjeździe 9:1 i także 8:0 na koniec rundy wygraliśmy z Hetmanem 22.
Prawdziwy pokaz siły był w 9 kolejce, wtedy Kocina w Mikołowie grała z wiceliderem Strażakiem Mikołów który do meczu z ,,zero-dziewiątką" stracił zaledwie 5 goli! Górnik 09 wygrał 3:5 a prowadził już 1:5!

Z UKS-em Szopienice prowadziliśmy już 3:0, jednak dwie pechowo stracone bramki zmieniły obrazy gry i oglądaliśmy bardzo dobry pojedynek na wysokim pozioie, podobnie z resztą było w meczu z Jastrząbem Bielszowice gdzie akcja przenosiła się z bramki pod bramkę a mecz był szybki na IV ligowym poziomie.
Łącznie w rundzie jesiennej Górnik 09 Mysłowice w 13 spotkaniach zdobył 70 bramek!

Były także słabsze mecze jeśli chodzi o styl, ale co ważne i takie spotkania wygrywaliśmy a 3 punktów nie dostaje się za styl, ale za zdobycie więcej bramek niż przeciwnik co Kocinie wychodziło bardzo dobrze.
Często także budziła się i to chyba we wszystkich typowa Polska natura, prowadzimy 5:0, ale narzekamy że nie wykorzystalismy kolejnych pięciu okazji, mimo to kibice cieszyli się z wyniku i dobrej gry i wszyscy pełni radości po meczu rozchodzili się do domów.

Patrząc na styl, podejście zawodników oraz wyniki, tj. miejsce w tabeli i bilans kibice mogą a wręcz powinni i przede wszystkim SĄ DUMNI Z ZESPOŁU! Brawo Kocina! Jesteście wielcy i prosimy o kolejne zwycięstwa!

A na listę strzelców wpisywali się:

Marcin Jaszczuk - 15 bramek
Adrian Bogdański - 13 bramek
Wojciech Kowalski - 13 bramek
Marcin Golasz - 6 bramek
Krzysztof Gondzik - 5 bramek
Paweł Małolepszy - 4 bramki
Marek Kurtok - 3 bramki
Kamil Dylewski - 3 bramki
Sebastian Ptaszek - 3 bramki
Mateusz Bryk -1 bramka
Kamil Utzmann - 1 bramka
Mateusz Mazurek - 1 bramka
oraz rywale strzelili sobie dwukrotnie gole samobójcze.

Wyniki Górnika 09 Mysłowice w rundzie jesiennej:

Kolejka 1: Górnik 09 Mysłowice 8-0 KP Katowice
Kolejka 2: Siemianowiczanka II 1-4 Górnik 09 Mysłowice
Kolejka 3: Górnik 09 Mysłowice 2-1 Jastrząb Bielszowice
Kolejka 4: Górnik 09 Mysłowice 3-2 UKS Szopienice
Kolejka 5: Kolejarz 24 Katowice 0-8 Górnik 09 Mysłowice
Kolejka 6: Górnik 09 Mysłowice 5-2 AKS II Mikołów
Kolejka 7: Victoria Katowice 1-9 Górnik 09 Mysłowice
Kolejka 8: Górnik 09 Mysłowice 4-0 Stadion Śląski Chorzów
Kolejka 9: Strażak Mikołów 3-5 Górnik 09 Mysłowice
Kolejka 10: Górnik 09 Mysłowice 6-1 Urania II Ruda Śląska
Kolejka 11: 1.FC Katowice 0-5 Górnik 09 Mysłowice
Kolejka 12: Górnik 09 Mysłowice 3-0 MK Górnik Katowice
Kolejka 13: Hetman 22 Katowice 0-8 Górnik 09 MysłowiceTabela po rundzie jesiennejNie da się nie zauważyć, że na początku rozgrywek w kadrze Górnika 09 było więcej zawodników, jednak jesteśmy tylko amatorami i z czegoś trzeba żyć a niestety praca uniemożliwiła grę kilku zawodnikom i dlatego z przyczyn zawodowych z gry na początku sezonu zrezygnował Łukasz Kasprzyk, Damian Łach, Mateusz Mazurek a w trakcie rundy także Piotr Rotko.
Z powodu kontuzji w trakcie sezonu dłuższe pauzy odbyli, Daniel Hermyt, Krzysztof Żymełka, Karol Ejdys, Mateusz Bryk.


Udana runda za zespołem, teraz czas na zimowe przygotowania, sytuacja w tabeli daje trenerowi i zawodnikom komfort pracy i spokój, bowiem nad 3 miejscem-pierwszym NIEpremiowanym awansem mamy 14 punktów przewagi a nad drugim UKS-em Szopienice 7 punktów przewagi!
To nie oznacza jednak, że Górnik 09 do przygotowań podejdzie na luzie, bo do awansu jeszcze daleka droga, trzeba wygrać kolejne spotkania a na razie trzeba wykorzystać prawie 5 miesięcy okresu przygotowawczego z którego trzeba wyciągnąć jak najwięcej.

Obecnie Kocina jeszcze trenuje a zajęcia potrwają do końca listopada.
Do treningów zawodnicy powrócą w styczniu gdzie rozpoczną intensywne przygotowania. Do samych treningów dojdą tekże sparingi, rywale dobrani są tak, aby jak najwięcej z meczu wyciągnąć, po prostu się uczyć i aby była gra w piłkę nożną a nie jak w latach poprzednich często na boisku była kopanina co skutkowało licznymi kontuzjami i skutecznie przeszkadzało trenerowi w przygotowaniu zespołu do rundy reważnowej.
Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" zimą na boisku spotka się większości z wyżej notowanymi rywalami, min. z IV ligi i okręgówki.
Szczegółowy plan przygotowań podamy w odpowiednim czasie.


Tą rundę w wykonaniu Kociny krótko można podsumować w sposób następujący:

,,Nie dla Nas jest porażki smak!
Nie dla Nas forma zła!
Czekaliśmy już tyle lat
teraz pora na MISTRZA!!!"...i oby tak pozostało do końca sezonu!


Dominik Żymła