Dzięki dwóm trafieniom Bojana Kocina wygrała z Niwką!

Niwka Sosnowiec - Górnik 09 Mysłowice
1 - 2
( 1-0 )

To jest prawda! Górnik 09 Mysłowice wygrał mecz z odwiecznym rywalem 2-1! Brawo Kocina!

Spotkanie zapowiadało się ciekawie i takie też było. Już po pierwszych 10 minutach powinno być 1-1, pierw Bryk trafił w poprzeczkę a parę chwil później Zudin przestrzelił, a wystarczy, że stanąłby nieruchomo...

W poprzeczkę trafił jeszcze Bojan Bruź. Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak to Zielona Koniczynka miała optyczną przewagę, gdyż zawodnicy Niwki, spokojnie grali piłką, wciąż do siebie podająć, a gdy byli już w miarę blisko znacznie przyspieszali. Bramka padła w dość pechowy sposób, w 31 minucie Bartłomiej Musiał wykonał rzut wolny, wrzucił w pole karne, tam głową na bramkę Kociny uderzył Sebastian Ptaszek, piłka odbiła się od głowy Arka Żemloka i wpadła do siatki...

W pierwszej połowie zabrakło Kocinie trochę konsekwencji i dokładności, ale nadrabiali walką i zaangażowaniem.
Niwka jak i Kocina miały jeszcze po kilka okazji, ale brakowało nieco dokładności.

Druga część Śląsko-Zagłębiowskiego Klasyku była zupełnie inna, lepsza.
Oba zespoły grały mądrzej i konsekwentniej, zwłaszcza Kocina.
Mecz był zacięty, kilka akcji miała Niwka Sosnowiec, ale zawsze na posterunku był Janek Sitko, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" także nie próżnowała, efektem czego jest bramka Bojana Bruzia z 63 minuty, wówczas to Bojan po długim wykopie Janka Sitki przejął piłkę, dobrze się zachował z przodu, wyszedł na czystą pozycję i bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Raz jedni prowadzili grę a raz drudzy, co jakiś czas któryś zawodnik popełniał błąd i rywal wyprowadzał kontratak.

Każdy wiedział o co toczy się gra, każdy chciał wygrać i robił wszystko bo to zrobić, jednak to Kocina przechyliła szale zwycięstwa na swoją stronę i mecz wygrała, w 86 minucie dobra kontra Kociny, piłkę z lewej strony boiska dostał Arek Kępa, podał do Bojana Bruzia a ten strzałem praktycznie do pustej bramki wyprowadził Kocinę na prowadzenie.
Po tej bramce zawodnicy Kociny podbiegli do ławki rezerwowych swojej drużyny i zrobili ,,kołyskę", był to gest wykonany w kierunku Marka Kurtoka, któremu we wtorek narodziło się dziecko, czego gratulujemy :)

Końcówka była nerwowa, Niwka na siłę chciała doprowadzić do remisu, ale to Górnik 09 mógł podwyższyć, do tego mecz się bardzo zaostrzył. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie i w Górniku 09 Mysłowice, zarówno wśród piłkarzy jak i kibiców wybuchł szał radości kiedy to sędzia Tomasz Kuźniarz zakończył spotkanie.

Kocino dziękujemy za zwycięsto z Niwką!

Górnik 09 Mysłowice wygrał z AKS-em Niwka Sosnowiec 2-1, zespół zapracował sobie na zwyciestwo i to w najważniejszym meczu sezonu! Jednak możemy odczuć pewien niedosyt, gdyż piłkarzy z Grodu Mysława stać na dużo, dużo lepszą grę o co prosimy!

Już niebawem na naszej stronie ukaże się skrót z meczu wraz z wywiadami wykonany przez Telewizję Ślaskie.TV, która ponad to przeprowadziła transmisję Na Żywo z tego spotkania.

Krótkie podsumowanie meczu, w wykonaniu piłkarza Kociny - Arka Kępy:
Pierwsza połowa wyrównana, ze wskazaniem na Niwkę, jedak to my trafiliśmy dwa razy w poprzeczkę, niestety jeden glupi błąd zadecydował o prowadzaniu do przerwy Sosnowiczan. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka męskich słów i wyszliśmy na drugą połowę z myślą, żeby nie stracić bramki a na pewno okazje się pojawią dla nas, i tak też było, wzieliśmy się do pracy, każdy był zaangażowany. Przy pierwszej bramce dobre wybicie Janka i super zachowanie się Bojana, gdzie spokojnie umieścił piłkę w bramce. A druga nasza bramka po kontrze, piłka trafiła do mnie gdzie wystawiłem Bojanowi piłkę do pustej bramki. Myślę, że wygraliśmy ciężki mecz, ale dzięki konsekwencji możemy cieszyć się z trzech punktów i oby tak dalej.