Transferowa karuzela
Jak będzie wyglądała kadra Górnika 09 w nowym sezonie?


Już w sobotę rozpoczną się ligowe rozgrywki. W związku z przerwą między sezonami w klubach dochodzi do transferów. Sporo działo się także w Górniku 09 Mysłowice.

Z Górnikiem 09 Mysłowice z różnych przyczyn pożegnało się kliku zawodników ale także kilku przyszło, mam także kilka ,,starych" twarzy.


Odeszli:


- RAPACZ Adam
- SIŁKIN Bartosz
- HUMSKI Damian
- KURTOK MarekNie wiadomo:


- BRUŹ Bojan
- AUGUSTYN MateuszPrzyszli:


- GONDZIK Krzysztof (napastnik)
- GOLASZ Marcin (skrzydłowy)
- KOWALSKI Michał (środkowy pomocnik)


Wrócili do gry:


- KĘPA Arkadiusz
- ŻEMLOK Arkadiusz
- DYLEWSKI Kamil
- KASPRZYK ŁukaszDamian Humski zakończył karierę a Marek Kurtok wyjechał za granicę do pracy (w przypadku powrotu do kraju wróci także do Górnika 09).
Bartek Siłkin odszedł do Unii Kosztowy a Adam Rapacz będzie grał w Oświęcimiu gdzie na co dzień pracuje.

Nie jasna jest także przyszłość Bojana Bruzia i Mateusza Augustyna, Bojan który i tak leczy poważną kontuzję kolana wstępnie dogadany był z MLKS Woźniki jednak póki co zastanawia się jeszcze czy wybrać Kocinę czy klub prowadzony przez Wojciecha Osyrę i... Adama Goździckiego...
Nie wiadomo także co dalej z grą kapitana Kociny - Mateusza Augustyna, który ma oferty z innych klubów i ciągle wacha się czy odejść czy w Górniku 09 grać nadal a ostatnimi czasy przebywał na wakacjach.

Bardzo cieszą powrotu do zespołu.
Doświadczony obrońca Arkadiusz Żemlok na pewno bardzo się przyda, w dobrej dyspozycji jest także Kamil Dylewski który trenuje regularnie i dobrze motywuje zespół na boisku.
Jako wzmocnienie można także uznać powrót Arka Kępy, lewonożny zawodnik bardzo nam się przyda, zyskujemy znacznie przy stałych fagmentach gry, które Arek wykonuje bardzo dobrze (min. rok temu na inaugurację bezpośrednia bramka z rzutu rożnego) do tego jest zawodnikiem walczący.
Do gry powrócił także wychowanek Kociny Łukasz Kasprzyk.

Jeśli chodzi o nowe twarze to można śmiało powiedzieć, że mamy dwa wzmocnienia.
Krzysiek Gondzik znany kibicom jako Gonzo zwłaszcza z występów w Lechii 06 Mysłowice jest szybkim i bramko strzelnym zawodnikiem. Piłka Go szuka, potrafi sie ustawić, jest bardzo aktywny w ataku i ma sporo okazji.
W czterech sparingach zdobył trzy bramki (nie grał w pełnym wymiarze czasowym).
Kolejne wzmocnienie to lewonożny młodzieżowiec - Marcin Golasz.
Przyszedł do nas z Unii Kosztowy a jest wychowankiem ŚTS Katowice. Bardzo szybki, świetnie wyszkolony technicznie zawodnik. Robi dużo dobrego szumu na skrzydle, jest bardzo młody i obiecujący i na pewno wzmocni siłę ataku Górnika 09.

Trzecim zawodnkiem który trafił na Kocinę jest środkowy pomocnik Michał Kowalski, który grał min. w Lechii 06 Mysłowice oraz Kontrze Katowice.
Zawodnik wraca na boisko po dłuższej przerwie od piłki nożnej, jednak w sparingach pokazał się z dobrej strony.

W związku z tym, iż zawodników można zgłaszać do końca sierpnia jeszcze kilku zawodników (w tym dwóch juniorów) spróbują powalczyć o uznanie w oczach trenera Jerzego Wijasa i gdy im się powiedzie zostaną zgłoszeni do rozgrywek.

Liczymy także, że nie bawem wyjaśni sie sprawa Augiego i Bojana i zostaną w Górniku 09.

Istieje także możliwość, że jeszcze ktoś Nas wzmocni.

Do treningów po kontuzjach wracją także: Marcin Jaszczuk oraz Radosław Błaszczyk.

Patrząc na grę w sparingach, na frekwencję na treningach oraz na kadrę zespołu możemy ze spokojemy spoglądać na zbliżaja się sezon.
Jednakże odpowiednia formę Kocina może złapać w okolicach 4-5 kolejki gdy wszyscy na stałe wejdą w rytm meczowy, zgrają się i skończą wyjeżdżać na urlopy...

Dominik DoMeL Żymła