Transfery
W nadchodzącym sezonie rywalizacja o pierwszy skład będzie wyrównana i zacięta!


Za Górnikiem 09 Mysłowice pierwsze transfery, mamy pięciu nowych zawodników oraz jeden ubytek.

Z Górnikiem 09 Mysłowice pożegnał się Rafał Wiklak - czołowy zawodnik Kociny i najlepszy strzelec zespołu z minionego sezonu. Popularny ,,Wiki" przeniósł się do Unii Kosztowy. ~ Rafał DZIĘKUJEMY za grę w Mysłowickiej ,,zero-dziewiątce"!!!


Z wypożyczenia z Lechii 06 Mysłowice powrócili:
Łukasz Bogacki, Sebastian Samojluk oraz Rafał Dombek - Ci, dwaj ostatni nie wznowili gry w Górniku 09 i szukają nowych drużyn.

Jeśli chodzi o wzmocnienia to mamy pięć:

Paweł Bryłka - to wysoki stoper ostatnio występujący w Zagórzance Zagórze (Liga okręgowa). Paweł jest dużym wzmocnieniem, przede wszystkim zawodnik spokojny i poukładany, przyjmóje piłkę a po szybkim namyśle zagrywa dokładnie gdzie trzeba, nie wybija piłek na oślep, jest zawodnikiem myślącym i bardzo dobrze spisuje się zarówno na treningach jak i w sparingach. Dodatkowym atutem Bryłki jest bardzo dobra gra głową - co powinno stać się atutem Kociny przy stałych fragmentach gry, min. w jednym z sparingów Paweł strzałem głową z 16 metrów zdobył piękną bramkę.

Piotr Rotko - to bardzo ważne ogniwo zespołu. Piotr jest byłym trenerem min. Lechii 06 Mysłowice - dlatego może pełnić swojego rodzaju rolę asystenta trenera Gawendy (niekoniecznie oficjalnie), kolejny dobry i poukładany zawodnik, podczas gier kontrolnych cały czas podpowiada kolegą, daje rady, stara się poprawić źle ustawionych chłopaków i cały czas motywuje, co ważne Jego rady są trafne i dobre a sam zaintereswny jest szanowany i lubiany wśród zespołu. Piotr Rotko to nominalny środkowy pomocnik i na tej pozycj występował podczas sparingów, bardzo dobrze rozgrywa piłkę jak i przerywa ataki przeciwnika, wraz z Mateuszem Augustynem powinien stworzyć świetny duet. Dodajmy, że Piotr jest podobnym zawodnikiem jak Grzegorz Kania.

Bojan Bruź - znany Mysłowiczanom napastnik, przed laty występował nie tylko w Górniku 09, ale także w Lechii 06 Mysłowice a trafi do Nas z Unii Kosztowy, Bojan występował także min. w III ligowej Polonii Łaziska Górne. Bruź to napastnik, który potrafi strzelać gole (w minionym sezonie podczas inauguracji strzelił bramkę na 4-0 dla Unii Kosztowy - w meczu z G09), piłka Go ,,szuka", potrafi świetnie się ustawić i znaleźć miejsce do strzału a także wywalczyć piłkę.

Aleksander Borzęcki - młody napastnik, który trafia do Nas z Lechii 06 Mysłowice. Olek jest bardzo szybki, gra amibtnie i walecznie a co ważne potrafi zachować zimną krew i zdobyć gola. Borzęcki strzelał bramki dla Kociny w sparingach, za czasów trenera Tomasza Wolaka, kiedy to Górnik 09 Mysłowice występował w IV lidze, szkoleniowiec widział Go w swojej kadrze, do transferu nie dopuścił jednak klub Olka.

Wojciech Dudek - młody skrzydłowy zawodnik, który wychował się nie opodal stadionu Górnika 09. Szybki, jak na swój wiek opanowany zawodnik. Jego gra mogła się podobać. Niestety chwilowo leczy uraz nogi. Ostatnio występowała w drużynie juniorów Unii Kosztowy.

Trener Gawenda zmuszony był podziękować bramkarzowi - Damianowi Łachowi, który w minionym sezonie awansował wraz z Spartą Katowice do Ligii Okręgowej. Wszyscy byli z Damiana zadowoleni, jednak mamy w kadrze, aż trzech bramkarzy i szkoda, żeby Łachu siedział na ławce czy grał nie regularnie. Do tematu powrócimy w przerwie zimowej. Dodajmy, że z gry Damiana wszyscy byli zadowoleni.

Ponad to nadal testowany jest jeden napastnik, a jeszcze dwóch zawodników ma zostać sprawdzonych.

Cieszy fakt, że kadra Górnika 09 Mysłowice na przyszły sezon będzie liczna, a co ważne 95 % zawodników to rodowici Mysłowiczanie i wychowankowie Górnika 09 co sprawia, że zawodnicy grają dla klubu i zawsze walczą do końca tym bardziej, że mymy wiele drużyn, z którymi Kocina zawsze rywalizowała. Poziom w drużynie podnosi fakt, że rywalizacja, ostra rywalizacja o miejsce w kadrze na mecz i do wyjściowej jedenastki mobilizuje wszystkich do ostrej pracy co podnosi formę w zwyż, dodatkowo każdy będzie trenował regularnie, zarząd podjął odpowiednie kroki aby, nikt się nie obijał i nie odpuszczał treningów.

O kolejnych zmianach personalnych informować będziemy na bieżąco a pełną kadrę podamy najprawdopodobniej na tydzień przed inauguracją sezonu.
Dominik DoMeL Żymła