Transfery
Kto w nadchodzącym sezonie będzie czołowym zawodnikiem Kociny?


W letnim oknie transferowym Górnik 09 Mysłowice nie próżnował i był bardzo aktywny. Do zespołu dołączyło kilku zawodników a większość z nich to wzmocnienia dające wiele jakości. Są także ,,ubytki" kdrowe.

Po ostatnim sezonie ze względu na sprawy rodzinne karierę zakończył obrońca Michał Marko, ponad to klub zrezygnował z Dominika Rado i Krzysztofa Trzcionki którzy nie spełnili pokładanych w Nich oczekiwań. Niestety latem treningów nie wznowił Jacek Ryczan oraz Grzegorz Wojciechowski jednak nadal są Oni zawodnikami Górnika 09.

Do zespołu dołączyło kilku zawodników którzy w sparingach pokazali się z bardzo dobrej strony większość z nich to znaczne wzmocnienia. Do pierwszego zespołu przeszło także trzech juniorów którzy w obecnej chwili przebywają na obozie przygotowawczym w Głuchołazach z trenerem Jerzym Wijasem.


Nowi zawodnicy Kociny:

Krzysztof Żymełka - bramkarz a dołączył do Nas z Unii Kosztowy, w minionym sezonie grał zarówno w lidze jak i spotkaniach Pucharu Polski.

Sebastian Ptaszek - obrońca występujący na pozycji stopera, poukładany zawodnik dający w defensywie dużo spokoju, potrafiący zdobywać także gole. Ostatnio występował w lidze okręgowej w zespole Unii Kosztowy.

Łukasz Huzior - wychowanek Unii Kosztowy, może występować zarówno na boku obrony na środku oraz jako defensywny pomocnik. Niezwykle zadziorny i waleczny zawodnik, nie odpuszcza. Jest jeszcze w wieku młodzieżowca.

Tomasz Nowak - obrońca. Wysoki, postawny i dobrzy zbudowny zawodnik z łatwością wygrywa pojedynki, waleczny i ambitny może wsytępować na boku jak i w środku obrony i pomocy. Ostatni sezon spędził w IV lidze jako podstawowy zawodnik zdobywając jedną bramkę a wcześniej występował min. w Unii Kosztowy.

Mateusz Mazurek - pomocnik, dobrze wyszkolony technicznie młodzieżowiec, zawodnik myślący i poukładany, któremu zależy na grze. Ostatni sezon spedził na boiskach IV ligi a wcześniej występował min. w Unii Kosztowy.

Bartosz Pakulski - napastnik. Wraca na boisko po dłuższej przerwie. Jak na razie widaĆ po Nim wielkie chęci i starania. Wcześniej występował min. na Kocinie jaki W Lechii 06 Mysłowice.

Daniel Hermyt - obrońca. Chłopak z zadatkami na dobrego stopera, w minionym sezonie kilkukrotnie wystąpił w pierwszym zespole pokazując się z całkiem dobrej strony a przechodzi do Nas z juniorów.

Adrian Pająk - obrońca/pomocnik. Podobnie jak Daniel trafia do pierwszego zespołu z juniorów Górnika 09. Ambitny chłopak, który także w minionym sezonie zadebiutował w pierwszym zespole.

Kamil Utzzmann - napastnik. Także z juniorkiego zespołu Górnika 09. Piłka Go ,,szuka" gra odważnie, w juniorach jest skuteczny i wyrózniającym się zawodnikiem, w swoim seniorskim debiucie w Górniku 09 strzelił bramkę silnemu zespołowi LKS-u Łąka.

Ponad to do zespołu powrócił Krzysztof Gondzik. Popularny Gonzo w sparingach zdobył jak na razie dwie bramki i pokazał się z dobrej strony. W zespole są także Karol Ejdys oraz Wojciech Kowalski ktorzy powrócili do zespołu w trakcie rundy wiosennej ubiegłego sezonu.


Nowi zawodnicy niedość że wzmocnią zespół Górnika 09 to dodają wiele jakości oraz możliwości. Co ważne kadra jest szeroka i każdy musi regularnie i ostro trenować jeżeli chce grać dzięki czemu forma idzie w górę a i w zasadzie na każdą pozycję mamy zawodnika.

Mogą jeszcze był transfery DO zespołu Górnika 09 bo trwają jeszcze rozmowy odnośnie wzmocnień, wówczas niezwłocznie Państwa powiadomimy.

Dominik DoMeL Żymła