Transfery

Kto opuścił drużynę Górnika 09 a kto zasilił Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę"? Są zmiany także w sztabie zespołu.

Niestety z zespołem Górnika 09 Mysłowice pożegnał się Krzysztof Gondzik, Wojciech Kowalski, Arkadiusz Kępa, Damian Humski oraz Arkadiusz Żemlok. Wiosną barw Kociny nie będzie reprezentować także Karol Strzewiczek oraz Michał Kowalski obaj doznali poważnych kontuzji kolana, Karol jest już po operacji a lada chwila także Michał przejdzie operację.

Jeśli chodzi o transfery do Górnika 09 to mamy kilka, bramkarz Damian Łach który ostatnio bronił w Sparcie Katowice - młody obiecujący bramkarz, który zdecydowanie zwiększy rywalizację o ,,numer 1" między słupkami Kociny a co za tym idzie forma bramkarzy pójdzie do góry.
Przyszedł do Nas także Paweł Małolepszy środkowy pomocnik/skrzydłowy to młodzieżowiec, wychowanek Lechii 06, przez 5 lat trenował w młodzieżowych drużynach GKS-u Katowice, następnie grał w Unii Kosztowy a ostatnie półroku spędził regularnie grając w wyjściowym składzie w IV ligowym zespole.
Dołączyło do Nas także dwóch młodzieżowców (obaj skrzydłowi) z Hetmana 22 Katowice oraz trzech juniorów Górnika 09 - zespół juniorów prowadzi także trener Jerzy Wijas i widzi kto nadaje się do gry w pierwszym zespole a co ważne juniorzy w grach kontrolnych pokazali się z bardzo dobrej strony, mają po 16 lat i są nadzieją Kociny.

Do zespołu powrócił także Marcin Jaszczuk oraz Łukasz Kasprzyk.

Możliwe, że będą jeszcze ruchy kadrowe jeśli chodzi o nowe twarze (trwają rozmowy) - będziemy informować o tym na bieżąco.

Doszło także do zmian w sztabie zespołu, asystentem trenera Jerzego Wijasa został Radosław Błaszczyk, doświadczony bramkarz Kociny.

W środę przedstawimy całą kadrę oraz sztab szkoleniowy na rundę wiosenną sezonu 2015/16. Przedstawimy także zdjęcie zespołu.


Odeszli:
- Krzysztof Gondzik
- Wojciech Kowalski
- Arkadiusz Kępa
- Arkadiusz Żemlok
- Damian Humski

Cała piątka nie wznowiła treningów, dodajmy, iż wszyscy są nadal zawodnikami Górnika 09 i w każdej chwili mogą zadeklarować chęć do powrotu do zespołu, ponad to bez zgody Kociny nie opuszczą klubu z Gwarków 13.

Przyszli:
- Damian Łach (BKS Sparta Katowice) - bramkarz
- Paweł Małolepszy (Unia Kosztowy) - pomocnik
- Dominik Rado (Hetman 22 Katowice) - pomocnik
- Krzysztof Trzcionka (Hetman 22 Katowice) - pomocnik
- Daniel Hermyt (juniorzy Górnika 09) - obrońca
- Mateusz Grochla (juniorzy Górnika 09) - obrońca
- Bartosz Przybylski (juniorzy Górnika 09) - pomocnikPrzy okazji warto zaznaczyć, że jeśli chcemy pozyskać nowego zawodnika to musimy zapłacić 650 zł za wyrejestrowanie Go z starego zespołu i zapłacić drugie tyle za zgłoszenie do rozgrywek w nowym zespole plus do tego dochodzą badania lekarskie a cena rośnie jeśli jest z innego Związku Piłki Nożnej... Dodajmy, iż za każdy spędzony sezon w klubie zawodnika młodzieżowego nowy klub do starego musi zapłacić 600 zł (także za grę w trampkarzach, juniorach itp.), zimą klub może podać za zawonika cenę jaką chce za danego piłkarza, padają ceny także po 20 000 zł...
Te cenniki są wysokie, także w drużynach młodziezowych i dziecięcych...Dominik DoMeL Żymła