Trener Hubert Wilk odchodzi!
Hubert Wilk wykonał z zawodnikami fantastyczną pracę!


Trener Hubert Wilk po zakończeniu sezonu zrezygnował z funkcji trenera I zespołu Górnika 09 Mysłowice. Trenerze dziękujemy za ponad dwa sezony dobrej pracy!
W rozwinięciu przedstawiamy więcej informacji oraz statystykę wyników trenera Wilka.


Kiedy Hubert Wilk obejmował zespół po Jerzym Wijasie pod koniec kwietnia 2016 roku, Kocina na koncie miała zaledwie 10 punktów i była zespołem do bicia, który grał bardzo, bardzo słabo. Efekty pracy nowego szkoleniowca było widać błyskawicznie, gra wyglądała dużo, dużo lepiej a z 8 spotkań które w tamtym sezonie Górnik 09 rozegrał pod wodzą Huberta Wilka wygraliśmy 2 w tym z walczącą o awans Łąką a jedno zremisowaliśmy, dodatkowo Kocina po bardzo dobrym spotkaniu odpadła z rozgrywek dopiero w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W letnim okresie trener fantastycznie przygotował zespół, który niedość, że przeszedł jak burza przez rozgrywki ligowe i awansował do wyższej ligi to Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" była niepokonana przez 37 kolejnych ligowych spotkań co dało 507 dni bez goryczy porażki a o Kocinie mówiła cała piłkarska Polska! Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" za kadencji trenera Hubera Wilka wypracowała sobie swój własny styl i renomę, mocnego zespołu, który lubi grać piłką i dobrze ją rozgrywa konstruując groźne okazje a co ważne Mysłowiczanie stali się zespołem bramkostrzelnym, który niczym maszyna seryjnie zdobywał kolejne gole!

W między czasie Górnik 09 doatrł do ćwierćfinału Pucharu Polski w podokręgu, jednak mało znaczące i nic nie dające rozgrywki Pucharu Polski trzeba traktować z przymrużeniem oka ;)

Bardzo dobrą pracę trenera z zespołem przyćmiła nieco ostatnia runda, gdzie po prostu mieliśmy ogromnego pecha a we znaki wdały się kontuzje podobnie jak w okresie przygotowawczym co wpłynęło na przygotowanie do rundy, bo gra była dobra, jednak mimo przewagi przegrywaliśmy spotkania często w głupich okolicznościach.

Trener Hubert Wilk poprawdził Kocinę w 89 spotkaniach w których, Górnik 09 Mysłowice wygrał 52 razy, remisował 12 krotnie a wyższość rywala musiał uznać 25 razy.
Piłkarze z Grodu Mysława zdobyli 277 goli a stracili 130.


Stastystyka w spotkaniach ligowych: meczy: 68, zwycięstw: 39, remisów: 10, porażek:18, gole: 205-89

Stastystyka w spotkaniach pucharowych: meczy: 5, zwycięstw 2, porażek:3 gole: 7-13

Stastystyka w spotkaniach kontrolnych: meczy: 17, zwycięstw 11, remisów 2, porażek: 4 gole: 65:28


Przed trenerem teraz jak najbardziej zasłużone wakcje i amy nadzieję, że zaraz po nich Hubert Wilk ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej.
Wraz z I trenerem z zespołu odszedł także kierownik.


Trenerze dziękujemy za ten czas spędzony z I drużyną Kociny! Dziękujemy za zbudowanie mocnego i dobrego zespołu, za zwycięstwa i upragniony awans!
DZIĘKUJEMY!Dominik Żymła