Trwają przygotowaniaPiłkarze Górnika 09 Mysłowice intensywnie przygotowywują się do nowego sezonu pod wodzą nowego szkoleniowca. W rozwinięciu przedstawiamy nazwisko nowego trenera, ruchy kadrowe oraz wyniki sparingów i inne ciekawe informacje.

Po rezygnacji trenera Huberta Wilka nowym szkoleniowcem Górnika 09 Mysłowice został Marek Piszczyk, który wcześniej prowadził jedynie grupy młodzieżowe.

Przygotowania do sezonu Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" rozpoczęła 16 lipca i trenuje 4 razy w tygodniu. Na zajęciach bardzo cieszy frekwencja, która wynosi 30 zawodników i na dniach trener podziękuje niektórym a wtedy przedstawimy nazwiska nowych zawodników z których większość to juniorzy Kociny (zawodników do rozgrywek można zgłaszać do końca sierpnia).
Co cieszy od pierwszego treningu do dnia dzisiejszego widać bardzo duży progres formy.

Jeżeli chodzi o ubytki to karierę zakończył Mateusz Augustyn, Przemysław Duda przeniósł się do AKSu Niwka Sosnowiec a Tomasz Nowak oraz Marek Kurtok w nowym sezonie będą występować w barwach LKSu Brzeźce.
Pozostali zawodnicy zostali i regularnie trenują.

Jeżeli chodzi o sparingi to Kocina rozegrała dwa, pierw piłkarze z Grodu Mysława pokonali solidny MLKS Woźniki (liga okręgowa) 3:2 by wczoraj rozbić w Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku AKS Niwkę Sosnowiec 4:1.

Inauguracja rozgrywek ligowych już w sobotę 11 sierpnia, w ówczas Kocina zmierzy się na własnym stadionie z bezapelacyjnym faworytem do awansu Podlesianką Katowice.

Dominik Żymła