Turniej najmłodszych!
Logo sponsora turnieju


W sobotę Górnik 09 Mysłowice przy pomocy nowego Klubu Radnych My To Mysłowice na własnym stadionie zorganizował turniej dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Turniej rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00, w zawodach wzieły udział dzieci z roczników 2005/2006 oraz 2007 i młodsi na co dzień trenujące w Szkółce Piłkarskiej Górnika 09 Mysłowice oraz Akademii Piłki Nożnej Alleco działającej przy Unii Kosztowy.

Mecze trwały po 12 minut a rozgrywane były na dwóch boiskach.
W obydwu grupach (1. 2005/2006 2. 2007 i młodsi) spotkały się następujące pary:
Górnik 09 - Unia I
Górnik 09 - Unia II
Unia I - Unia II

a następnie zostały rozegrane mecze rewanżowe.

Podczas trwania turnieju przygrywała muzyka, można było zjeść owoc, słodycze oraz napić sie ciepłej herbaty. Na trybunach zameldowało się sporo widzów, którzy głośno wspierali młodych zawodników.

Sam poziom na obydwu boiskach było wysoki, dzieciaki wkładały całe swoje serce w boiskowe zmagania, grały pełne pasji, zangażowane, dzielnie walczyły i bardzo cieszyły się po każdym golu, których padało bardzo dużo (bramki celowo były nie liczone).

Po zakończeniu turnieju odbyła się dekoracja zwyciężców. A turniej wygrali... WSZYSCY! Dlatego, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy złoty medal.

Całe zawody sprawiły młodym piłkarzom wiele frajdy, o co przede wszystkim chodziło. A wychodząc z stadionu Kociny nie było nie zadowolonej osoby, zarówno wśród zawodników jak i opiekunów.

Turniej został zorganizowany dzięki nowo powstałemu Klubowi Radnych My To Mysłowice, za co serdecznie dziękujemy!

Warto, dodać, że Klub My To My jako jedyny zainteresował się Mysłowickim sportem, a z ramienia tego klubu do Rady Miasta Mysłowice wystartuje dwóch członków zarządu, pełniący obowiązki prezesa - Grzegorz Kupich (okręg II) oraz Kazimierz Koperczak (okręg I), a więc jeśli chcemy, aby i w Górniku 09 i sporcie było dobrze, warto zagłosowac na tych Panów!

Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia strony oraz polubienia fanpagu Klubu w portalu społecznościowym facebook.

facebook.pl/MyToMy
www.MyToMy.pl

Dominik DoMeL Żymła