Tylko 2-0...
Z Górnikiem 09 Mysłowice trenuje aż czterech bramkarzy!


W sobotnie przed południe Kocina rozegrała kolejny sparing, tym razem z Bolesławem Bukowno. A wynik 2-0 dla Kociny to zdecydowanie najmniejszy wynik jaki mógł paść w tym spotkaniu...

Trener Gawenda sprawdził kolejny raz zawodników, niektórzy z Kociną trenują już jakiś czas a niekótrzy od niedawna.

Skład Górnika 09 w I połowie:

Sitko - Testowany, Dylewski, Ryczan, Żemlok, Kępa, Testowany, Augustyn, Bryk, Bogdański, testowany


Skład Górnika 09 w II połowie:

Sitko - Testowany, Żemlok, Ryczan, Siłkin, Kępa, Kurtok, Kasprzyk, Bryk, Bogdański, Testowany


W kadrze byli, ale nie zagrali:

Błaszczyk oraz Bacia

Trener Gawenda sprawdził łącznie w meczu z Bolesławem Bukowno 4 nowych zawodników, ponad to w kadrze na sparing nie znaleźli się z różnych przyczyn (min. zdrowotnych) dwóch testowanych zawodników, Bogacki, Biadun, Śliwiński, Grzybek, Humski, Kowalski

Ustawienie w całym meczu było optymalnie i pod ligę a sam szkoleniowiec w mniejszym stopniu chciał sprawdzić różnych zawodników na różnych pozycjach oraz chciał sprawdzić kilka rozwiązań taktycznych.

Jeśli chodzi o grę nie było źle, ale bez fajerwerków (czytaj: skuteczności).
Pierwsza połowa lepsza, Kocina dominowała i przeważała, ale brakowało wykończenia - we znaki wdał się po raz kolejny brak rasowego napastnika... W brawdzie testowany był zawodnik, który w minionym sezonie w lidze okręgowej zdobył ponad 30 bramek, ale w sparingu zawiódł...
Gra była poukładana, spokojna, i miło było popatrzeć na grę Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki", ale niestety tylko do 16 metra... Bo z przodu ewidentnie coś nie gra...
Podobać się mogły zwłaszcza składne akcje Kociny oraz walka i pełne zaangażowanie.

W drugiej połowie przez kilka pierwszych minut było bez zmiam, później gra ,,siadła" - wybijanie piłek na oślep, cofanie gdy do tyłu, krótko mówiąc chaos i zamieszanie - kto wie, może to przez żar lejący się z nieba? Na całe szczęście pod koniec spotkania gra się poprawiła i fakt którego nie można ominąć - Górnik 09 grał konsekwentnie i ambitnie do końca, czego są efektem dwie bramki Bogdańskiego, pierwsza w 86 minucie a druga... praktycznie równo z gwizdkiem arbitra, który pierw odgwizdał bramkę dla Kociny i odrazu zakończył spotkanie.

Niestety bardzo słabo spisął się sędzia, który przyjezdnym pomagał jak mógł... Odgwizdał ponad 10 spalonych (były dwa) i co chwilę odgwizdywał dziwne przewinienia zawodników Kociny.


Wszystko wskazuje na to, że Górnik 09 Mysłowice w środę i sobotę rozegra dwa sparingi wewnętrzne, gdyż z powodu meczu Pucharu Polski z sparingu wycofał się Ruch Radzionków i jeżeli uda się znaleźć nowego wartościowego sparing partnera to rozegramy z Nim grę kontrolną a jeśli nie, to odbędą się dwa sparingi wewnątrzne, które także mają swoje duże plusy.

Po pierwsze zostały dwa tygodnie do pierwszego meczu ligowego - czas, w którym zawodnicy Kociny intensywnie będą trenowali a do tego trener Gawenda, który sprawdził już chyba wszystko będzie chciał zgrać głównie zespół, co ważne trener będzie mógł dokładnie przyjżeć się każdemu zawodnikowi w dwóch meczach po pełne 90 minut! A zmiany jakie będzie dokonywał to jedynie pomiędzy drużynami - tak, aby się zgrać. Na samo zakończenie dwóch sparingów wewnątrznych może uda się zagrać jeszcze jeden sparing z jakimś wymagającym rywalem?

Przed przyszłym sezonem możemy być spokojni, zespół jest zgrany, atmosfera jest dobra, wszyscy żyją meczem i treningiem a do tego gra wygląda co raz lepiej a do pierwszego ligowego gwizdka jeszcze dwa tygodnie.

Już nie bawem opublikujemy wywiad z szkoleniowcem Górnika 09 - Stanisławem Gawendą oraz podamy zmiany kadrowe (transfery).


Dotychczasowye sparingi:

Górnik 09 Mysłowice - Zagórzanka Zagórze 3 - 2 (1-1) Bramki dla Kociny: Bogdański, Błaszczyk - karny, testowany obrońca


Górnik 09 Mysłowice - GKS Tychy 0 - 2 (0-0)


Górnik 09 Mysłowice - Bolesław Bukowno 2 - 0 (0-0) Bramki dla Kociny: Bogdański x2

Dominik DoMeL Żymła