Tyski wicelider
Jak tym razem spisze się zespół Stanisława Gawendy?


W sobotę o godz. 16.00 Kocina na własnym stadionie podejmie zespół GKS-u II Tychy, prowadzonego przez byłego szkoleniowca Górnika 09 - Tomasza Wolaka.

Najbliższy rywal Górnika 09 Mysłowice zajmuje w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 15 pkt, na co składa się 5 zwycięstw i jedna porażka (w meczu z Rozowjem II Katowice 1-0), bilans bramkowy to 18 goli zdobytych i 5 straconych. Zespół prowadzony przez Tomasza Wolaka jest jak na razie czołowym zespołem naszej grupy, grając mądrze i konsekwentnie a co ważniejsze zwyciężając. Jednak warto zadać pytanie. Czy rezerwy Tyskiego I ligowca byłyby tak mocne gdyby nie były wzmacniane zawodnikami na co dzień biegającymi po I ligowych boiskach? Np. ostatni mecz z LKS Łąka GKS II Tychy wygrał 6-1 ale, w składzie było, aż 8 zawodników z pierwszego zespołu! Nie mniej jednak Kocina musi w obronie być bardzo czujna, gdyż GKS II Tychy jest bardzo aktywny w poczynaniach ofensywnych.

Co z Kociną? Atmosfera po bardzo dobrym początku sezonu ,,siadła". I trudno się dziwić, trzy mecze temu remis, potem dwie porażki, gra wygląda co raz gorzej...

Jednak zawodnicy na treningach ostro pracują i chcą pokazać, że mają jaja, że potrafią dobrze grać i wygrywać! Mamy nadzieję, że tak się stanie podczas sobotniego meczu a kibice pomogą mecz wygrać. Dlatego apelujemy o liczne przybycie na mecz i pokazanie, że jest się z drużyną i na dobre i na złe!

Przypomnijmy, iż przed laty w dawnej III a obecnej II lidze Górnik 09 Mysłowice zacięcie rywalizował o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy właśnie z GKS-em Tychy...


Górnik 09 Mysłowice - GKS II Tychy
13.09.14r.(sobota) godz. 16.00
Stadion Kociny w Parku Zamkowym
Mysłowice, ul.Gwarków 13Dominik DoMeL Żymła