Udana inauguracja!
Świętujący piłkarze Górnika 09!


Górnik 09 Mysłowice - AKS Mikołów
3 - 2
( 2-1 )
Kocina na inaugurację zasłużenie pokonała AKS Mikołów 3-2, choć mogło być lepiej.
Pierwszy mecz w sezonie - dobrze by było go wygrać, aby odpowiednio wejść w rozgrywki ligowe.
Wielu w tym zawodnicy nie mogli się doczekać inauguracji, na Kocinie wypadła za 3 pkt.

Piłkarze zostali wyprowadzeni na boisko przez dzieci trenujące w szkółce piłkarskiej Górnika 09, była także nowa oprawa muzyczna. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wystąpiły problemy... Pierw wysiadło nagłośnienie - na szczęście, udało się w miarę je naprawić a na rozgrzewce przed meczowej urazu nabawił się Bartosz Siłkin i trener Gawenda musiał jeszcze przed spotkaniem dokonać zmiany.

Początek meczu to wyrównana gra z lekką przewagą Kociny. Piłkarze z Grodu Mysława zagrali dobrze, choć jak z resztą sami po meczu stwierdzili stać ich na dużo, dużo więcej.
Mogliśmy zobaczyć kilka dobrych, ładnych i kombinacyjnych akcji jednak w grze Górnika 09 ciągle czegoś brakowało, choćby tego błysku, po prostu tego czegoś.

Sytuacja miała zmienić się po 28 minucie, - kiedy Kocina wyszła na prowadzenie po bramce Mateusza Bryka - który, strzałem z bliska zakończył dobrą akcję całego zespołu.
Przez chwilę było lepiej, mieliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia gola, jednak zamiast bramki na 2:0, mieliśmy 1-1, w 37 minucie po błędzie defensywy Kociny, piłkę do bramki Janka Sitki skierował Adam Marciniak. Po tej bramce Kocina na parę minut ,,przestała" grać w piłkę... Dużo strat, proste błędy.
Na całe szczęście na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wzięła się do pracy, zaliczyliśmy jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, min w 45+3 min, kiedy Arkadiusz Kępa bezpośrednio z rzutu rożnego posłał futbolówkę do siatki Mikołowian co bardzo ucieszyło przybyłych na stadion kibiców. Zaraz po tym sędzia zakończył I część meczu, jednak na tym nie koniec bo piłkarze AKS-u żywiołowo dyskutowali z sędzią i nie zgadzali się z decyzją arbitra o zaliczonym golu - min. kapitan gości Tomasz Twardawa ujrzał czerwoną kartkę, jednak jak się później okazało mógł grę kontynuować a otrzymał nie czerwień lecz ,,żółtko"...

Druga odsłona meczu inaugurującego rozgrywki ligowe pomiędzy Kociną a AKS Mikołów należała pod dyktando gospodarzy.
Kocina pierw miała optyczną przewagę, ale z minuty na minutę grała lepiej, było kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramki, lecz były też błędy i decyzje, które mogły by być lepsze.

W 79 minucie Kocina podwyższyła na 3-1, piłkę dostał Bojan Bruź, zszedł do lewej strony pola karnego, obrócił się z piłką ogrywając przy okazji dwóch obrońców i bramkarza a sam oddał strzał do pustej bramki ~ takiego napastnika potrzebowaliśmy! - krzyczeli po bramce kibice.

Kocina cisnęła jednak był problem ze zdobyciem kolejnej bramki, natomiast AKS w 85 minucie zdobył gola na 3-2, z prawej strony boiska zszedł Ciastko i strzałem od słupka zdobył dla Mikołowian drugą bramkę.

Trzeba zaznaczyć, że Mikołów grał bardzo ostro, min. pod koniec spotkania sędzia Paweł Kłyk wyrzucił z boiska za faul Brysza a minutę później pokazał za faul na Kępie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną Marciniakowi, ponad to sędzia kilku krotnie pokazał AKS-owi żółte kartki.

Podsumowywując całe spotkanie Kocina zagrała dobrze choć potrafi, dużo, dużo lepiej! Walki, chęci i ambicji piłkarzom Górnika 09 Mysłowice nie można odmówić - czym zapracowali sobie na zwycięstwo. Aby, to zwycięstwo było początkiem udanego sezonu!


Skład Górnika 09:

22. Jan SITKO
4. Tomasz GRZYBEK
15. Michał ŚLIWIŃSKI (Kamil DYLEWSKI)
3. Jacek RYCZAN
5. Arkadiusz ŻEMLOK
7. Arkadiusz KĘPA (Łukasz BIADUN)
20. Mateusz AUGUSTYN [Kaptan]
13. Marek Kurtok (Łukasz KASPRZYK)
8. Mateusz BRYK
9. Adrian BOGDAŃSKI (Wojciech KOWALSKI)
11. Bojan BRUŹ

Rezerwa:

66. Radosław BŁASZCZYK
6. Bartosz SIŁKIN
14. Aleksander BORZĘCKI

Trener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Skład AKS-u:

1. Damian PAŁASZEWSKI
6. Wojciech BIAŁOŃ
17. Tomasz TWARDAWA [Kapitan] (Sebastian CYWNAR)
3. Piotr KIES
5. Tomasz FRANKOWSKI (Paweł KUBIES)
14. Robert BRYSZ
9. Krzysztof CIASTO (Mikołaj KULISA)
16. Adam MARCINIAK =
10. Patryk SARNECKI
11. Patryk WIECZOREK (Mariusz GÓRNY)
13. Grzegorz KORNACKI

Rezerwa:

12. Michał ŚWIDER
13. Michał CZYRNY

Trener: Krzysztof SZYBIELOK
Trener bramkarzy: Rafał WOŹNY
Kierownik: Roland PRZYBYLSKI
Masażysta: Marcin SZCZEPANIK

Dominik DoMeL Żymła