Piłkarze Unii Kosztowy zdeklasowali Kocinę...

Górnik 09 Mysłowice - Unia Kosztowy
1 - 5
( 0-4 )

Derbowe spotkanie było wyrównane do 17-tej minuty, w której to bramkarz Górnika 09 Mysłowice zobaczył czerwoną kartkę, graliśmy w 10-tkę, cofneliśmy się do obrony i mecz przegraliśmy chyba w głowach bo do przerwy było 0:4 dla Unii Kosztowy.

Do 17-tej minuty spotkania Derby Mysłowic były wyrównane, z gry nie co więcej mieli piłkarze z Kosztów jednak Kocina miała ciut lepsze okazje.

W 17 minucie derbowego pojedynku, kapitalnym podaniem obsłużony został Patryk Fahrenholt, wyszedł na czystą pozycję, niestety w pojednyku jeden na jeden z Bogackim został sfaulowany (Łukasz uciekał przed faulem) sędzia wskazał na wapno i wyrzucił z boiska golkipera Kociny.
Do gry wszedł rezerwowy bramkarz a z boiska musiał zejść defensywny pomocnik Michał Kowalski.
Rzut karny na bramkę zamienił Adrian Kowalski a strzał Jego był nie doobrony.

Piłkarze Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" podłamani obrotem spraw cofneli się do obrony, jednak próbowali coś na boisku zrobić, ale... tylko do 31 minuty...

Wtedy to Unia za sprawą Kamila Ochojskiego wyszła na prowadzenie, Kamil przeciął podanie z prawej strony boiska a futbolówka wpadła do siatki Kociny.

Trzy minuty później było już 3-0, kiedy to Patryk Fahrenholt po strzale w długi róg w zasadzie zapewnił Unitom zwycięstwo a niektórzy kibice zaczęli opuszczać stadion.

W 42 minucie Derb Mysłowic Jakub Adamek strzałem głową podwyższył na 4-0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa tego spotkania była zdecydowanie lepsza, bardziej wyrównana, kibice zobaczyli wiele walki. Widać było, że zespół z Kosztów jest lepszy i będzie się liczył w walce o awans do IV ligi. Kocina miała swoje okazje, ale wykorzystała tylko tą z 78 minuty kiedy Krzysiek Gondzik strzałem po ziemi w krótki róg zdobył honorowego gola dla Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki".

Nim to się stało piatego gola dla Unii a drugiego w spotkaniu zdobył Patryk Fahrenholt a było to w 72 minucie.

Podsumowywując Unia Kosztowy zasłużenie wygrała to spotkanie pokazując się z dobrej i skutecznej strony.
Natomiast zespół Górnika 09 Mysłowice do czasu straconej bramki grał dobrze, potem słabiej a od straconej drugiej bramki do przerwy praktycznie nie grał, jednak w drugiej połowie pokazał się z walecznej strony.

I tak Unia Kosztowy obroniła tytuł Mistrza Mysłowic i pokazała, że będzie sie liczyć w walce o awans do IV ligi czego wszyscy przy Gwarków 13 życzą z całego serca!