Marcin Jaszczuk jest w imponującej formie, także strzeleckiej!

Victoria Katowice-Górnik 09 Mysłowice
1 - 9
( 1-5 )

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice chwilowy spadek formy zażegnali i w Katowicach po genialnym meczu zdemolowali Victorię Katowice aplikując rywalowi aż 9 goli!!!
Kocinę do wysokiego zwycięstwa poprowadził Marcin Jaszczuk, który na listę strzelców wpisał się, aż pięcio krotnie!!!

Po sromotnej porażce w ćwierćfinale Pucharu Polski nie zostało ani śladu.
Zespół wyszedł zmotywowany, ambitna gra z werwą która przełożyła się na wynik.

Od początku do końca dominowała Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" a wielkie strzelanie rozpoczął już w drugiej minucie meczu Paweł Małolepszy.
Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Marcin Jaszczuk.
Kocina miała inicjatywę, ale najmniejsze z wymiarowych boisk do tego z sztuczną nawierzchnią utrudniało grę, gdyż było bardzo mało miejsca, piłkarze Górnika 09 atakowali a zespół Victorii solidnie się bronił.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze i 26 minucie drugiego gola w meczu a trzeciego dla ,,zero-dziewiątki" zdobywa Marcin Jaszczuk.

Niestety chwilowe rozluźnienie gości wykorzystali zawodnicy Victorii zdobywając bramkę jednak mieli przy tej sytuacji więcej szczęścia.
W wybornej formie ostatnio jest Marcin Jaszczuk a do bardzo dobrej gry dołożył fantastyczną skuteczność, do tego spotkania Marcin zdobył cztery bramki. W 32 mincuie byliśmy świadkami czwartej bramki dla Kociny, której autorem jest Marcin Jaszczuk który tym samym ustrzelił klasycznego hat-tricka.
Górnik 09 prowadził już 4:1 a w zespole lidera widać było głód zdobywania kolejnych bramek i w 34 minucie czwartego gola w meczu zdobył Jaszczuk, do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W kolejnych trzech kwadransach oglądaliśmy podobny mecz, Kocina grała a Katowiczanie się bronili, w 59 minucie już piątą bramkę zdobył Marcin Jaszczuk.
Mysłowicka ,zero-dziewiątka" nieco uspokojiła grę jednak wciąż atakowała bramkę Victorii, niestety wielokrotnie z opresji zespół wyciągał bramkarz gospodarzy a i zawodnicy Kociny zaczeli dużo kombinować.
W 72 minucie siódmą bramkę dla Górnika 09 zdobył Adrian Bogdański tym samym strzelając swojego ósmego gola w sezonie. W 85 minucie prowadzenie podwyższył Wojciech Kowalski a w 89 minucie Victorię Katowice dobił Kamil Dylewski.

Gdyby zawodnicy Górnika 09 tak dużo przy wysokim prowadzeniu nie kombinowali, może gdyby boisko było większe wynik byłby wyższy, ale i tak nie wolno narzekać w końcu nie co dziennie strzela się 9 bramek w jednym meczu! Ale z taką grą istnieje duże prawdopodobieństwo, że Kocina jeszcze w tej rundzie ,,ustrzeli" dwucyfrówę!

Co najbardziej cieszy, chwilowy spadek formy zażegnany dzisiaj każdy zagrał bardzo dobrze a efekt końcowy to wysokie zwycięstwo w fantastycznym stylu.

Warto dodać, że Kocina po siedmiu kolejkach ma już zdobytych 39 goli! A w zeszłym sezonie w 30 meczach ligowych do siatki rywala trafiliśmy ,,zaledwie" 35 razy.
Po prostu Kocina nie pasuje do tej klasy rozgrywkowej...