Walcząca i zwycięska Kocina!

Górnik 09 Mysłowice-Pogoń Nowy Bytom
2 - 1
( 0-0 )

Po dobrym, szybkim i zaciętym pojedynku Górnik 09 Mysłowice odniósł kolejne zwycięstwo! Tym razem Kocina zasłużenie pokonała 2:1 zespół Pogoni Nowy Bytom.

W sobotnie popołudnie na stadionie przy Gwarków 13, Górnik 09 Mysłowice podejmował zespół z Rudy Śląskiej-Pogoń Nowy Bytom.
Od pierwszych minut było widać, że mecz tak jak się spodziewano nie będzie należał do łatwych.

Drużyna gości, pomimo iż znajduje się u dołu tabeli, ambitnie i bez kompleksów walczyła na murawie. Gra w tej pierwszej części spotkania przypominała przeciąganie liny, raz za razem gra przenosiła się z jednej strony boiska na drugą a kibice mogli zobaczyć sporo naprawdę dobrych i ciekawych akcji.

Kilka minut po wznowieniu spotkania to Kocina wyszła na prowadzenie, po podaniu Przemysława Dudy pewnie do gramki trafił Wojciech Kowalski. Od tego momentu gra stała się bardzo dynamiczna, a goście nie odpuszczali, dążąc do wyrównania.
Niestety po faulu w polu karnym, sędzia nia miał wyjścia i podyktował jedenastkę. Rudzianie skorzystali z okazji i wyrównali.

Grę jednak do końca spotkania prowadziła Kocina, podopieczni trenera Huberta Wilka regularnie stwarzali sobie okazje do zdobycia gola, jednak przyjezdni zaciekle się bronili.
Dopiero pod koniec spotkania po zamieszaniu przed polem karnym Marek Kurtok strzela z dystansu i ku uciesze licznie zebranych kibiców piłka wpada do bramki, a bramkarz jedyne co mógł to tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Mecz skończył się wynikiem 2-1 na korzyść Górnika 09, chociaż drużynie gości nie można odmówić waleczności i ambicji a brak punktów w tym sezonie dziwi, to jednak w Mysłowicach pozostają 3 pkt i cieszy kolejny dobry mecz w wykonaniu piłkarzy z Grodu Mysława i kolejne zasłużone zwycięstwo, po spotkaniu na dobrym poziomie!