Walczyli do końca!
Górnik 09 Mysłowice na czerwono-czarno


Górnik 09 Mysłowice - Tęcza Błędów
0 - 0
(0-0)
Siłę charakteru pokazali w sobotę podopieczni Stanisława Gawendy. Waleczna i ambitna gra. Szkoda, że nie wszystko się udało…

Od pierwszego gwizdka arbitra to Kocina bardziej się starała, to Kocina bardziej chciała.
Zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki” grali dobrze, ambitnie, stworzyli kilka groźnych sytuacji a to wszystko przed drugą odsłoną tego spotkania wyglądało dość obiecująco.

W 29 minucie spotkania Rafał Wiklak, który zawsze perfekcyjnie egzekwował jedenastki tym razem przy strzale z rzutu karnego trafił w bramkarza…
Wszyscy zgodnie twierdzili, że gdyby Kocina wykorzystała rzut karny to ta bramka ustawiłaby całe spotkanie. Niestety stało się inaczej…

Warto także wspomnieć min. o sytuacji z 45 minuty spotkania, kiedy w potwornym zamieszaniu, po kilku dobitkach piłka powinna wpaść do bramki Tęczy, niestety nie było gola…
Takich sytuacji w meczu było jeszcze kilka.

W drugiej połowie to piłkarze z Błędowa rzucili się do ataku, grali mądrze, wszystkie ich poczynania na boisku były przemyślane i poukładane, groźnie kontratakowali.
Górnik 09 jakby cofnął się do defensywy, grali gorzej niż w pierwszej części meczu, nie tego spodziewaliśmy się w drugiej połowie..

Jednakże patrząc na tą wolę walki, na te zaangażowanie, na to ile serca i zdrowia nasi zawodnicy zostawili na boisku, z jaką ambicją i chęcią walczyli do końca to aż serce rośnie.

Fakt, że w tym meczu graliśmy fatalnie w obronie, było dużo błędów i chaosu w grze Kociny a gdyby nie w bramce Janek Sitko to mecz skończyłby się wysoką porażką, na boisku kompletnie nie radzili sobie niektórzy piłkarze a trener dokonał zaledwie dwóch zmian i to nie zmienił tych zawodników, którzy potrzeba - to Górnik 09 mógł zdobyć gola i to nie raz a jeszcze w 91 minucie mogliśmy zdobyć zwycięskiego bramkę.

Szkoda, że Piłkarze z Grodu Mysława nie zagrali tak jak w ostatnich spotkaniach, ale trzeba im podziękować za ich starania zwłaszcza w tym meczu z Błędowem, gdzie pokazali iście Górno Śląski charakter!

Skład Górnika 09:
Sitko-Grzybek [Kapitan], Żemlok, Śliwiński, Ryczan-Kępa, Augustyn, Kurtok (Zdeb), Bryk (Siłkin)-Wiklak, Kowalski
Dominik DoMeL Żymła