Zawodnicy stworzyli niezwykle emocjonujące widowisko!

Sparta Katowice-Górnik 09 Mysłowice
3 - 4
( 1-1 )

O tym, że warto walczyć do końca przekonały się miliony ludzi na świecie, kiedy to piłkarska reprezentacja Polski w ostatniej akcji meczu zdobyła bramkę dającą remis w meczu ze Szkocją.
Zawodnicy Górnika 09 Mysłowice mimo, iż przegrywli już 3-1 nie spuścili głów lecz grali i walczyli do końca czego efektem jest zasłużone zwycięstwo 4:3!

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli zawodnicy Górnika 09 Mysłowice, grali swoje, Sparta tylko się broniła, Kocina miała kilka dobrych okazji bramkowych w tym dwie 100% niestety nie wykorzystane.
W 11 minucie piłka została dośrodkowana w pole karne gospodarzy, tam najwyżej wyskoczył Karol Strzewiczek i pięknym strzałem głową po długim słupku w okienko wyprowadził ,,zero-dziewiątkę" na prowadzenie.

Po zdobyciu gola Kocina jakby się wyłączyła a gospodarze zaczęli grać, atakować i walczyć czego wcześniej nie było po Nich widać a efektem tego jest bramka z 26 minuty, gdzie piłka została dośrodkowana w pole karne a po strzale głową Bogacki był bez szans na obronę.

W pierwszej połowie kilka akcji miała jeszcze Sparta, min dwukrotnie defensorzy Kociny wybijali piłkę z lini bramkowej, ale także Górnik 09 miał swoje dogodne okazje bramkowe.

Druga połowa zapowiadała się ciekawie, ciężki teren bowiem piłka na nierównej sztucznej nawierzchni kiksowała i niezachowywała się naturalnie, Kocina chciała się przełamać, ale także Sparcie punkty potrzebne są jak tlen i nikt nie myślał tutaj nawet o remisie.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, gdyż Katowiczanie już w 49 minucie wyszli na prowadzenie, a to dzięki błędom w obronie, a dodatkowo Bogacki został zasłonięty przez Naszego kapitana i piłka wpadła do siatki przy krótkim słupku po mocnym strzale.

Sparta podwyższyła w 61 minucie, gdzie błąd obrony bezlitośnie wykorzystał Szepietowski który wpadł w pole karne i w pojedynku sam na sam ograł Łukasza Bogackiego.

Sparta od tej bramki grała pewnie, starali się kontrolować przebieg spotkania, jednak ten gol rozwścieczył Kocinę która w końcu zaczęła grać tak jak potrafi, grali walecznie, do końca, nie odpuszczali, pokazali na co ich stać wielokrotnie zagrażając bramce Sparty Katowice.
Nadzieję na korzystny wynik w serca kibiców Kociny którzy licznie wypełnili obiekt ,,Rapid Katowice" (praktycznie taka sama ilosć jak kibiców gospodarzy) Mateusz Bryk, który w 74 minucie dostał dobrą piłkę, przebiegł ,,na gazie" lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i potężnym strzałem na bramkę zdobył gola kontaktowego.
Dwie minuty później Krzysztof Gondzik wykorzystał błąd rywala, wszedł w pole karne i posłał piłkę prosto do bramki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Piłkarze i kibice Sparty byli w szoku - co się stało?!

Jedni i drudzy atakowali, mieli swoje okazje - mogliśmy oglądać bardzo dobrym mecz. W 83 minucie Górnik 09 Mysłowice ma rzut wolny, z około 20 metra na bramkę mocno uderzył Marek Kurtok, piłka pierw odbiła się od poprzeczki, następnie od lini bramkowej i wróciła na boisko, tam przytomnie zachowali się zawodnicy Kociny, którzy ruszli do piłki, najlepiej w tej sytuacji odnalażł się Adrian Bogdański, który mocno głową dobił piłkę i Kocina wyszła ponownie na prowadzenie!

Kilka chwil później mogło być 5-3 dla Kociny, niestety Kamil Dylewski nie trafił do praktycznie pustej bramki.
Sparta rzuciła wszystkie siły do przodu i próbowała chociaż zremisować, jednak mądrze grała Kocina.

Niestety mieliśmy bardzo nerwową końcówkę, bowiem sędzia doliczył 5 minut a w 89 minucie spotkania wyrzucił z boiska Michała Marko - Michał został mocno wepchniety w siatkę ogradzającą boisko, sędzia który stał obok, stwierdził, że faulu nie było, a gdy Nasz zawodnik się oburzył odrazu został z boiska wyrzucony...

Czy Górnik 09 Mysłowice w końcu się odblokował, przełamał i w lidze zacznie wygrywać? Bo gra w wielu meczach wyglądała dobrze a brakowało tylko zwycięstw.
Kocino limit przegranych wyczerpany! Teraz czas na zwycięstwa i marsz w górę tabeli!