Wicelider czeka!Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Stanisława Gawendy rozegrają w Zawierciu z Wartą, która w naszych rozgrywkach zajmuje drugie miejsce.

Warta z pewnością jest mocną drużyną. Zimą piłkarze ostro trenowali, rozegrali sporo gier kontrolnych oraz udali sie na tygodniowe zgrupowanie. To dało efekt, efektowna i efektywna gra, poukładany zespół, który był w stanie pokonać min. Wawel Wirek i to aż, 7-1!
Warta do lidera z Ząbkowic traci 5 pkt, a gdyby nie ubiegłotygodniowa wpadka z Śląskiem Świętochłowice (2-2) Zawiercianie tracili by tylko trzy pkt, a przecież przed Unią i Wartą jeszcze bezpośrednie starcie, tak więc walka o awans do IV ligi zapowiada się pasjonująco!

W meczu z Górnikiem 09 Zawiercianie napewno będą chcieli się zrehabilitować za ubiegłotygodniowy remis z przedostatnią drużyną, do tego grają na własnym obiekcie, przy swoich kibicach i nie mogą pozwolić sobie już na żadną wpadkę.

Sytuacja Kociny w tabeli nie jest najgorsza, z dorobkiem 30 pkt zajmujemy 30 miejsce w tabeli, ale gdyby nie nasz brak skuteczności i głupie błędy nie stracilibyśmy tyle punktów (można śmiało stwierdzić, że straciliśmy 3 pkt w meczu z Niwką i conajmniej po jednym punkcie w meczach z Strażakiem i Siemianowiczanką) i gdyby nie te stracone punkty mielibyśmy dzisiaj nie 30 a 34-36 pkt co dałoby Kocinie 7 lub 9 miejsce!

Niestety punkty straciliśmy i teraz musimy walczyć o nie w każdym meczu, aby bezpiecznie się utrzymać. Piłkarze z Grodu Mysława grają dobrze, walecznie, ale bez skuteczności... Wprawdzie ostatnie mecz wygraliśmy z Bielszowicami 3-0, ale czy był to mecz przełamania po którym Kocina zacznie strzelać bramki i wygrywać? Jak Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" poradzi sobie w Zawierciu? Odpowiedź poznamy już w sobotni wieczór.

Przypomnijmy, iż jesienią w Mysłowicach po pasjonujacym meczu lepsza okazała się Warta, która wygrała 2-1.

Dominik DoMeL Żymła