Więcej niż mecz...
Kto tym razem wygra? Niwka czy Kocina?


O Śląsko-Zagłębiowskim Klasyku słów kilka...


Już w sobotę 16 sierpnia kolejne słynne już starcie Górnika 09 Mysłowice i AKS-u Niwka Sosnowiec.

Historia spotkań piłkarskich Górnika 09 Mysłowice i AKS-u Niwka Sosnowiec sięga jeszcze czasów XX-lecia między wojennego. Kocina i Zielona Koniczynka od zawsze z sobą zacięcie rywalizowały, zwłaszcza jak obie ekipy występowały w III a obecnej dzisiaj II lidze, gdzie tysiące ludzi oglądało spotkania z trybun, czy to spotkania były rozgrywane w Mysłowicach czy w Sosnowcu.

Śląsko-Zagłębiowski Klasyk elektryzował nie tylko Mysłowiczan i Sosnowiczan, lecz cały Góny Śląsk i Zagłębie. Mecze zawsze stały na bardzo wysokim poziomie, każdy piłkarz w pełni zaangażowany walczył do końca, bo liczyła się tylko wygrana. Zawodnicy zawsze byli głośno wspierani przez swoich kibiców a po meczach odbywały się regularne bitwy na słynnym Moście Cudów łączącym Mysłowice i Sosnowiec.

Mimo upływu lat, spotkanie także wzbudza wielkie emocje, nadal jest ogromne zainteresowanie wśród kibiców oraz nadal liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo. W klubach i miastach wszystko schodzi na dalszy plan, bo tematem numer jeden jest Śląsko-Zagłębiowski Klasyk! A każda z drużyn zrobi wszystko by wygrać...

Zawodników nie trzeba specjalnie motywować, bo 90% piłkarzy Górnika 09 to rodowici Mysłowiczanie a analogiczna sytuacja jest w Sosnowcu.

Kto wygra sobotnią odsłonę Śląsko-Zagłębiowskiego Klasyku? Kocina czy Niwka? Przyjdź na mecz i zobacz spotkanie osobiście!


AKS Niwka Sosnowiec-Górnik 09 Mysłowice
16.08.14r. godz. 17.00
Stadion: AKS-u Niwka
Sosnowiec, ul Orląt Lwowskich 70
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!
Dominik DoMeL Żymła