Więcej niż mecz!
Górnik 09 ma niepowtarzalną szansę na ustanowienie nowego rekordu Polski!


W sobotę o godz. 13:00 Górnik 09 Mysłowice zmierzy się w arcyważnym, bardzo prestiżowym i niezwykle honorowym spotkaniu z Pogonią Imielin+wiceliderem roygrzwek i kandzdatem do awansu do IV ligi. Gdy Kocina wygra bądź zremisuje to ustanowi NOWY REKORD POLSKI pod względem meczy ligowych bez porażki i awansuje na 7 miejsce w rankingu UEFA! Emocje gwarantowane!

Jakiej wagi dla piłkarzy, działaczy, kibiców czy mieszkańców Mysłowic i Imielina jest to spotkanie nie trzeba pisać bo każdy wie. Zwycięstwo w tym pojedynku daje ogromny prestiż i jest sprawą honorową dla całej społeczności także tej części mieszkańców którzy nie interesują się piłką nożną.
I tutaj możemy przytoczyć sytuację np. z roku 2007 gdzie kibice Pogoni Imielin zrobili specjalną zbiórkę na premie dla swoich pupili za zwycięstwo z Górnikiem 09 (uzbierano kilka tysięcy złotych!) jednak ,,zero-dziewiątka" była górą i pewnie wygrała na wyjeździe 5:0, albo sytuację z października 2015 roku, gdzie po pierwszej połowie półfinału Pucharu Polski Górnik 09 niespodziewanie prowadził w Imielinie z Pogonią 4:2 (takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie) a w przerwie po całym budynku klubowym niosły się głośne krzyki ówczesnego prezesa Pogoni ,,z każdym możemy przegrać, nawet z gorolami, ale nie z Kociną!".

Wracając jednak do spraw boiskowych, Pogoń Imielin jest aktualnie wiceliderem i chce awansować do IV ligi, skład zespołu z Imeilina z nazwisk jest mocny, Tomasz Matysek, który dwa lata temu był czołowym zawodnikiem II ligi, Marcin Polarz czy doświadczony wychowanek Górnika 09 Łukasz Bundzyło a do tego wielu innych zawodników. Pogoń imielin gra dobrą i technczną piłkę, grają mądrze i są doświadczonym zespołem, który na bardzo mało pozwala przeciwnikowi.
A nad Kociną mają zaledwie dwa punkty przewagi!

Pogoń Imielin faworytem? Teoretycznie tak, ale to Górnik 09 jest niepokonany od 37 ligowych spotkań i to Górnik 09 gra na własnym stadionie i przy własnej publiczności a każde brawa, okrzywki z trybun czy żywiołowe reakcje kibiców na boiskowe wydarzenia nakręcają zawodników do jeszcze lepszej gry a to z pewnością jest atutem gospodarzy - i o takie wsparcie kibiców gorąco apelujemy!

Pogoń Imielin wygrała 8 meczy raz zremisowała i dwa razy przegrała zdobywając przy tym 31 goli i tracąc 13. Dla porównania piłkarze z Grodu Mysława wygrali 6 pojedynków, punktami z przeciwnikiem dzielili się 5 krotnie, zdybyli 25 goli i stracili zaledwie 9 (najmniej w całej lidze).

Eksperci i trenerzy innych zespołów, którzy w tej rundzie na boisku widzieli obydwa zespoły twierdzą, że różnica w poziomie gry jest praktycznie nie wielka. Dlatego w sobotę mogą zdecydować detale i sfera mentalna, czyli wygra mecz ten kto będzie w lepszej dyspozycji dnia i wyjdzie z chłodniejszą głową. Mecz zarówno na trybunach jak i na boisku zapowiada się bardzo, bardzo ciekawie i pewnie też taki będzie. Po zawodnikach możemy się spodziewać, że będą walczyć do upadłego, będą ,,jeździć na dupie" i gryźć murawę i nikt nie cofnie nóg a podopieczni trenera Huberta Wilka z zawziętością szykują się do spotkania i z całą pewnością z taką samą a nawet większą zawiętością będą w sobotę walczyć na boisku.

Kibice Pogoni już się napinają w internecie, że Kocina w sobotę zakończy swoją imponującą passę, to jest możliwe tak samo jak w każdym innym meczu, no ale Imieloki czy podobnie nie mówiliście przed meczami z Podlesianką Katowice czy Unią Kosztowy? (Pogoń przegrała obydwa spotkania) Wszystko zweryfikuje boisko i 90 minut sobotniego pojedynku.


Górnik 09-Pogoń Imielin
04.11.17r. (sobota) godz. 13:00
Stadion Kociny, Mysłowice ul. Gwarków 13
,,Kocina jedzie durch!!!"
Z A P R A S Z A M Y ! ! !

Emocje gwarantowane!Dominik Żymła