Wielkie Derby Mysłowic!!!
Czy to będą ostatnie w historii Wielkie Derby Mysłowic?


Górnik 09 Mysłowice - Górnik Wesoła
W najbliższą środę tj. 5 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Kociny w Mysłowickim Parku Zamkowym rozegrane zostaną sparingowe Wielkie Derby Mysłowic, Górnik 09 Mysłowice rywalizować będzie z Górnikiem Wesoła!

Spotkania Kociny i Wesołej zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno na trybunach, wśród zawodników jak i wszystkich mieszkańców Mysłowic.
Zawodników nie trzeba specjalnie mobilizować bo wygranie tego spotkania to coś więcej niż samo zwycięstwo, to ogromny prestiż i uznanie!

Mimo, że będzie to spotkanie sparingowe zawodnicy dadzą z siebie wszystko, by wygrać by z lepszym nastawieniem wejść w rozgrywki ligowe które ruszają już w sobotę.
Te spotkanie powinno pokazać kibicom na co będzie stac w nadchodzącym sezonie oba zespołu.
Górnik Wesoła ma wystawić swój najmocniejszy IV ligowy skład bo to jest próba generalna przed nowym sezonem, trener Jerzy Wijas niestety z różnych przyczyn nie będzie mógł wystawić optymalnego składu...

Zwycięstwo dla Górnika Wesoła oznaczać będzie poprawę katasrofalnego wizerunku klubu, da nadzieję, że w Wesołej jeszcze może być lepiej...

Natomiast zwycięstwo Górnika 09 Mysłowice może być ,,gwoździem do trumny" dla upadającego Górnika Wesoła.


Warto także zaznaczyć, że Górnika Wesoła próbjąc ratować za wszelką cenę swój klub i IV ligę wyszedł do Górnika 09 z propozycją... połączenia klubów!

Prócz tego, że połączenie czy jakakolwiek współpraca klubów jest niedorzeczna bo Kocina i Wesoła to odwieczni rywale... Każdy ma bogatą historię, kluby zawsze się różniły a kibice nie przepadają za sobą... do tego długi potężne długi Górnika Wesoła mogą Kocinę pociągnąć na dno...

Stanowisko sportowej Dumy i Legendy Mysłowic - Górnika 09 - jest proste, jedyna współpraca? Górnik Wesoła występuje w b-klasie jako rezerwy Kociny.

Klub z Wesołej nie bierze takiej opcji pod uwagę, jednakże zorganizowane zostanie także spotkanie z wielkim kibicem Górnika Wesoła - Prezydentem Edwardem Lasokiem, Dyrektorem MOSiR-u Mysłowice - Bartłomiejem Gruchlikiem oraz zarządami obu klubów.

W przypadku niepołączenia się klubów Wesołej grozi co najmniej wycofanie pierwszej drużyny z ligowych rozgrywek jak nie likwidacja klubu!

O całej sprawie będziemy informować na bieżąco!


WIELKIE DERBY MYSŁOWIC!
Górnik 09 Mysłowice-Górnik Wesoła
05.08.15r. (środa) godz.17:30
Stadion Górnika 09!

Dominik DoMeL Żymła