Wielki finał!!!


W środę w Narodowe Święto Niepodległości w samo południe rozpocznie się finał Pucharu Polski a na boisku rywalizować będzie Wawel Wirek z Górnikiem 09 Mysłowice!

Kto wygra i zdobędzie Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, Rudzki Wawel Wirek czy Mysłowicki Górnik 09?

Zwycięzca prócz zdobycia pucharu na wiosnę weźmie udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim w którym zagrają także mistrzowie wszystkich podokręgów w województwie Śląskim a kto wygra tam nie dość, że zgarnie puchar to dodatkowo 30 000 zł oraz w kolejnym sezonie będzie występował w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski!

Obie ekipy występują w lidze okręgowej Katowickiej, Wawel w II grupie a Górnik 09 w pierwszej, obie drużyny rozegrały także po 14 gier ligowych w rundzie jesiennej.

W obecnej chwili Wawel Wirek jest na 11 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 18 pkt na co przyczyniło się pięć zwycięstw oraz trzy remisy do tego Wawel przegrał sześciokrotnie. Dwadzieścia bramek zdobytych i 21 straconych.
O zespole Wawelu Wirek panuje opinia, że jest to solidny zespół, który dobrze i mądrze się broni ale także skutecznie atakuje.

Górnik 09 Mysłowice po 14 grach jesienią może ,,pochwalić się" zdobyciem 10 punktów... Dwa zwycięstwa i cztery remisy oraz osiem porażek... A bilans bramkowy wynosi 16 bramek zdobytych i aż 33 stracone!

Statystyki oraz bilanse ligowe stawiają w roli faworyta gospodarzy finału, których aututem będzie przedewszystkim własny stadion i publiczność!

Jednak wiemy jak Górnik 09 gra i jak potrafi grać. Można by żec, iż Kocina gra podobnie jak Mistrz Polski, ,,odpuszczając" w lidze by skupić się na pucharze a przecież Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" ma realną szansę na zwycięstwo w Pucharze Polski!

Liga ligą a puchar rządzi się swoimi prawami i wiemy jak rewelacyjnie gra w nim Kocina, z meczu na mecz co raz lepiej!

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, jest o co grać i każdy chce wygrać!

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie a dla tych którzy nie będą mogli wybrać się na stadion serwis KOCINA.com.pl przeprowadzi relację NA ŻYWO!


FINAŁ PUCHARU POLSKI!!!

Wawel Wirek-Górnik 09 Mysłowice
11.11.15r. godz. 12:00 (środa)
Ruda Śląska-Wirek ul. Katowicka 1
Stadion Wawelu Wirek
Z A P R A S Z A M Y !!!
Dominik DoMeL Żymła