Wielki finał sezonu!
Mamy zespół z którego JESTEŚMY DUMNI!!!


Piłkarze Górnika 09 Mysłowice w sobotę po raz ostatni w tym sezonie wyjdą na ligowe boiska a po ostatnim gwizdku arbitra głównego zacznie sie wielkie świętowanie z okazji zdobycia mistrzostwa ligi i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej! Rywalem Kociny w ostatnim meczu sezonu będzie wciąż walczący o utrzymanie Hetman 22 Katowice.

Dla Hetmana 22 to długi i ciężki sezon, Katowiczanie jesień zakończyli na ostatnim miejscu, zimą intensywnie trenowali, wzmocnili zespół i znacząco poprawili grę i wyniki. Jednak wciąż nie są pewni utrzymania. Hetman 22 aktualnie jest na 12 pozycji w tabeli ligowej z dorobkiem 20 punktów (o 53 punkty mniej niż Kocina!) i bilansem 6 wygranych, 2 remisów i 17 porażek oraz 55 bramek zdobytych i 88 straconych, dla porównania Górnik 09 zdobył 133 bramki a stracił tylko 25.
Wiadomo, że spadają dwa zespoły, oprócz KP Katowice, które wycofało się z rozgrwyek spadną albo rezerwy AKS-u Mikołów albo właśnie Hetman 22, żeby Katowiczanie się utrzymali muszą wygrać z Kociną co zdaje się być nierealne jednak na pewno o to powalczą a W przypadku porażki Katowiczan i zwycięstwa AKS-u II, to Mikołowscy rezerwiści będą się cieszyć z utrzymania, które nie do końca jest pewne...
Na ten sezon zaplanowano reorganizacje IV ligi (jedna grupa 20 zespołów) w związku z tym do okręgówki spadnie sporo zespołów a do A-klasy kolejne, dlatego kolejne dwa ostatnie miejsca (12 oraz 11) także zagrożone są spadkiem.

Mysłowicka ,,zero-dziewiątka", która pod koniec sezonu boryka się z małymi problemami kadrowymi wciąż jest bardzo mocna! Do tego zagramy na własnym stadionie a na nim tylko w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyliśmy 21 bramek! (wygrana z wówczas 3 w tabeli Strażakiem Mikołów 8-1 oraz pogrom 13-0 z 1.FC Katowice), wsparcie kibiców z trybun daje dodatkowego kopa a zespół chce w piękny sposób zakończyć ten fantastyczny sezon.

A po ostatnim gwizdku rozpocznie się wielka feta z okazji mistrzostwa i awansu do ligi okręgowej. Przypomnijmy, iż ostatni raz z awansu i mistrzostwa ligi cieszyliśmy się po sezonie 2007/08, wówczas Kocina świętowała awans do IV ligi.
Organizatorzy planują małą niespodziankę a po meczu Mistrzom Ligi zostanie wręczony puchar.

Jednak nim będziemy świętować trzeba rozegrać jeszcze 90 minut meczu i to ciężkiego meczu bo Hetman 22 ma o co grać i na pewno nie odpuści.
Jesienią w Katowicach wygraliśmy z Hetmanem 22 8:0 i jak pięknie byłoby teraz ten wynik powtórzyć!

Górnik 09 Mysłowice-Hetman 22 Katowice
17.06.2017r. (sobota) godz. 16:00
Mysłowice, stadion Kociny ul. Gwarków 13
WSTĘP DARMOWY!

Z A P R A S Z A M Y ! ! !

Dominik Żymła