Wrócić na właściwe tory!
Czy ,,zero-dziewiątka" powróci na właściwe tory? Tory dobrej gry...


Już w sobotę podopieczni Huberta Wilka spróbują powrócić i wierzymy, że wrócą na właściwe tory i ponownie zaczą grać bardzo dobrze a przy okazji zrehabilitują kibicą dwa słabe spotkania w tym ostatnią sromotną porażkę w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Tym razem rywalem Górnika 09 będzie piąta w tabeli Victoria Katowice. Katowiczanie po sześciu kolejkach mają na swoim koncie 10 pkt a bilans to trzy wygrane, jeden remis i dwie porażki a bilans bramkowy to 11 goli zdobytych i 7 straconych.

Victoria Katowice to zespół w zdecydowanej większości składający się z młodych chłopaków, którzy brak umiejętności nadrabiają bardzo dużą ambicją, chęcią i walką a jak na razie całkiem nieźle im to wychodzi. Dla zespołu Victorii będzie to pierwszy mecz w tym sezonie z zespołem z czołówki.

Uczniowski Klub Sportowy ,,Victoria Katowice" założony został 4 marca 2013 roku a celem klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży, klubem partnerskim Victorii jest GKS Katowice.
Od razu została zgłoszona drużyna seniorów i w sezonie 2014/15 historycznym pierwszym sezonie Victoria zajęła ostatnie siódme miejsce w Katowickiej B-klasie, w Pucharze Polski Vicotoria odpadła w I rundzie a przegrała 1:0 z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie.

W minionym sezonie Victoria wygrała rywalizację w klasie B i awansowała wyżej, wówczas w Pucharze Polski Vicotria przegrała z MK Górnikiem Katowice 7:3 i odpadła w I rundzie.
W tym roku w Pucharze Polski ponownie Victoria musiała uznać wyższość rywala bowiem w I rundzie zostali zdemolowani przez Unię Kosztowy 8:1.

Vicotria Katowice nie ma swojego stadionu, dlatego mecze jako gospodarz rozgrywa na obiekcie popularnej ,,eMKi".

Dla obu zespołów sobotnie spotkanie będzie pierwszym w historii.

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice zanotowali ostatnio dwa słabsze spotkania, co ważne te ligowe wygrali a pucharowe niestety przegrali.
W każdym zespole zdarza się słabsza dyspozycja i ,,kryzys", mamy jednak nadzieję i głęboko w to wierzymy, że Kocina ponownie odpali i w sobotę wróci na właściwe tory grając dobrze i wygrywając!


Victoria Katowice-Górnik 09 Mysłowice
1.10.16r. (sobota) godz. 15:00
Stadion MK Górnik Katowice
Katowice ul. Boya Żeleńskiego 98Dominik DoMeL Żymła