W sobotę Kolejarz 24!
Czy i tym razem Górnik 09 zwycięsko wyjdzie z ligowego pojedynku?


W sobotę Kocina rozegra kolejne ligowe spotkanie, tym razem na wyjeździe, a dokładniej w Katowicach piłkarze Górnika 09 rywalizować będą z Kolejarzem 24.

Najbliższy rywal Górnka 09-Kolejarz 24 Katowice jest aktualnie na 3 miejscu bowiem wygrał walkowerem mecz 3 kolejki z KP Katowice (na boisku wygrało 3:0 KP) o czym mówi ostatenie posiedzenie Wydziału Gier, oznacza to, że Katowiczanie do liderującej Kociny mają 3 pkt straty a w przypadku wygranej zrównają się punktami a w przypadku przegranej strata będzie wynosiła już 6 pkt.

Przed sezonem zespół Kolejarza 24 wymieniano w gronie cichego kandydata do awansu, bowiem w minionym sezonie Katowiczanie grali bardzo dobrze i strzelali bardzo dużo goli (średnio ponad 3 na mecz), do tego latem dokonali sporych wzmocnień a w obecnym sezonie jedyną porażkę zaliczyli tydzień temu gdzie przegrali z rezerwami Siemianowiczanki 2:0 (na boisku takze porażka z KP Katowice).

Po raz ostatni zespoły Górnika 09 Mysłowice oraz Kolejarza 24 Katowice na boisku spotkały się w sezonie 2007/08 wówczas to Kocina wygrała dwukrotnie jesieną 1:0 a wiosną 3:0, przypominamy, iż w tamtym sezonie Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" awansowała do IV ligi w dodatku przez cały sezon nie przegrała ani jednego meczu!

Dla podopiecznych trenera Huberta Wilka będzie to trzecie z rzędu spotkanie z kontrkandydatem do awansu, a czwarty mecz z rzędu z bardzo mocnym przeciwnikiem bo Kocina grała już w Pucharze Polski z mocnym zespołem Sparty Katowice. Póki co ,,zero-dziewiątka" ze wszystkich spotkań wychodzi zwycięsko, gra zadowala, jest dużo ambitnej walki, ładnych akcji i wysoki poziom, kadra jest wyrównana, są rotacje w składzie świadczące o dużej rywalizacji a zmiany podczas meczu dają duże wzmocnienie i dużo jakości, strzelamy dużo goli, po czterech meczach mamy zdobytych już 17 bramek co daje średnio ponad 4 trafenia na mecz, do tego dwie wygrane po 2:0 w Pucharze Polski!
Kocina się rozręca, jest mocny zespół który z pewnością ,,nie odkrył wszystkich swoich kart".

Kibice na meczach Górnika 09 nie moga się nudzić bo emocji nie brakuje a i poziom jest zadawalający, także to spotkanie zapowiada się ciekawie...


Kolejarz 24 KatowiceGórnik 09 Mysłowice
17.09.16r. godz. 14:00 (sobota)
Stadion Kolejarza 24
Katowice, Pl.Alfreda 1

ZAPRASZAMY!!!Dominik DoMeL Żymła