Zespoły Górnika Wesoła na Kocinie!

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Prezydentem Miasta Mysłowice panem Edwardem Lasokiem, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mysłowicach oraz Klubem Sportowym Górnik 09 Mysłowice popularna Kocina przejęła wszystkie drużyny oraz obiekt należący do Górnika Wesoła.

Jak wiadomo zadłużony Klub Sportowy Górnik Wesoła wycofał z rozgrywek ligowych min. zespół seniorski a były juz zarząd zrezygnował a nikt nie zgodził się na objęcie sterów w Górniku Wesoła.

Aby, dzieci i młodzież trenująca w Wesołej nie ucierpiały Kocina wyszła z inicjatywą którą poprały władze miasta oraz MOSiR Mysłowice a wszystko weszło już w życie.
I tak większość grup została połączona min. juniorzy a wszyscy będą występowali pod nazwą ,,Górnik 09 Mysłowice", co jest ważne poprawią się wszystkim warunki treningowe bowiem klub z Wesołej korzystał z dwóch boisk (płyta główna oraz boisko treningowe) wszystkie grupy będą miały łatwiej z dopasowaniem sobie godzin treningu oraz będzie więcej miejsca bowiem do niedawna wszystkie grupy oraz seniorzy trenowali i grali na Kocinie przez co płyta główna stadionu Górnika 09 była mocno zużyta i było mało miejsca do treningu. Teraz każdy będzie mógł dopasować sobie trening tak ja danej ekipie pasuje.
Dodajmy, że budynek klubowy w Wesołej jest nowoczesny, nie ma nawet 10 lat! Dzięki temu zdecydowanie wzrośnie komfort treningów, dodatkowo większe grupy dają trenerom więcej możliwości podczas prowadzenia zajęć.

Zyskamy także dobrych trenerów dla młodzieży w tym trenera bramkarzy.

Nie bawem podamy więcej informacji na ten temat.

Dominik DoMeL Żymła