W środę kolejny sparing



W najbliższą środę piłkarze Górnika 09 Mysłowice zmierzą się w kolejnym meczu kontrolnym z kolejnym dobrym i wymagającym rywalem, tym razem Kocina próbować swoich sił będzie z zdobywcą Pucharu Polski w podokręgu oraz rewelacją ligi okręgowej-Pogonią Nowy Bytom.





Pogoń Nowy Bytom to solidny i pukładany zespół, charaktezyujący się ofensywną grą i dużą walecznością. Szybko zostali uznani ze rewelację ligi okręgowej i długo byli w czołówce a pokonali min. Unię Kosztowy czy Grunwald Ruda Śląska, niestety pod koniec rundy zespół dostał ,,zadyszki" i potracił punkty.
Do tego trzeba dołożyć zdobycie Pucharu Polski w podokręgu, gdzie w finale piłkarze Pogonii pokonali 2:0 wydatnie wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu rezerwy GKS-u Katowice.
Kocina odpadła w ćwierćfinale Pucharu Polski właśnie z Pogonią.

Na pewno cieszy gra podopiecznych trenera Huberta Wilka, forma rośnie, gra jest poukładana, jest pomysł na nią, wprawdzie dwa wcześniejsze sparingi przegraliśmy, ale w meczach kontrolnych nie chodzi przecież o wynik a szkoleniowiec sprawdzał także różne warianty.

Spotkanie zostanie rozegrane w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu o godzinie 19:00.







Dominik Żymła