Wygrać z Imielinem!!!Górnik 09 Mysłowice w kolejnym ligowym starciu zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Imielin.
Mecze pomiędzy Mysłowicami a Imielinem od lat wzbudzają w mieszkańcach obu miast wielkie emocje a zwycięstwo daje ogromny prestiż.

Warto tutaj przypomnieć sytuację sprzed lat, kiedy to kibice Pogoni Imielin uzbierali pokaźną sumę na premię dla piłkarzy za zwycięstwo z Górnikiem 09 Mysłowice, podobne środki działania przyjęli wówczas także działacze Pogoni, jednak Kocina nie dała szans rywalowi zza miedzy i rozbiła Pogoń na jej stadionie aż 5-0. A miało to miejsce w sezonie 2007/2008 podczas rundy wiosennej – ligi okręgowej.

Mecz podobnie jak przed laty odbędzie się w ramach ,,okręgówki”. Tym razem wyżej w tabeli jest Pogoń, która po dwunastu grach ma 23 oczka na swoim koncie, co daje jej trzecią pozycję w tabeli a zwycięstwo z Kociną może przesunąć Pogoń Imielin na drugą lokatę.

Piłkarze z Grodu Mysława są dopiero na dwunastym miejscu z dorobkiem 13 pkt. Wygraliśmy czterokrotnie, ale w tym raz przy Gwarków… a także jednokrotnie zremisowaliśmy.

Zwycięstwo odniesione przez podopiecznych Stanisława Gawendy może nam dać przy dobrym układzie wyników naszych przeciwników nawet 9 miejsce (wszyscy grają z mocniejszymi rywalami)

Dodajmy, iż w tym sezonie w ramach Pucharu Polski Kocina grała z Pogonia, wygrywając w Imielinie, aż 4:0!

Poniżej prezentujemy komplet par najbliższej, trzynastej kolejki. Pogrubioną czcionką zaznaczyliśmy Naszych rywali w walce o dziewiąte miejsce.

Unia Kosztowy - Siemianowiczanka
Wawel Wirek - Tęcza Błędów
Śląsk Świętochłowice - Przemsza Siewierz

Górnik 09 Mysłowice - Pogoń Imielin

Unia Ząbkowice - Pionier Ujejsce
Strażak Mierzęcice - Warta Zawiercie
Unia Dąbrowa Górnicza - Jastrząb Bielszowice
AKS Niwka Sosnowiec - Rozwój II Katowice


GÓRNIK 09 - Pogoń Imielin
16.10.13r. godz. 15.00
Stadion Górnika 09
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!


Dominik DoMeL Żymła