Kibice po meczu byli zadowoleni, gramy w 1/8 Pucharu Polski!

Górnik 09 Mysłowice-Naprzód Lipiny
2 - 0
( 0-0 )

Najlepiej sezon rozpocząć od wygranej i tak też zrobił Górnik 09 Mysłowice udanie inaugurując sezon, Kocina po meczu walki pokonała 2:0 Naprzód Lipiny w I rundzie Pucharu Polski i awansowała do 1/8 tych rozgrywek gdzie spotkamy się ze Spartą Katowice.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Huberta Wilka była bardzo przeciętna, zespół walczył, ale to Naprzód Lipiny występujący w Lidze Okręgowej bardziej chciał, był więcej przy piłce i stworzył kilka dobrych okazji bramkowych, Kocina także miała kilka znakomitach sytuacji, ale wynik wciąż był bezbramkowy.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Gwarków 13 oglądali dużo lepsze widowisko, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jakby się przebudziła i zaczęła grać swoje spychając rywala do defensywy, dobra organizacja gry, dużo twardej walki, wiele dobrych akcji i wiele 100% sytuacji zakończonych niepowodzeniem, pomysł na grę - tak wyglądała postawa Kociny w drugiej połowie.

W 67 minucie Marek Kurtok posłał dobrą piłkę w pole karne wprost do Krzysztofa Gondzika, który wyprzedził rosłych obrońców Naprzodu i dopełnił formalności zdobywając bramkę.
10 minut później dobrą akcję Mysłowiczan pewnym strzałem zakończył Adrian Bogdański, podwyższając prowadzenie ku wielkiej uciesze kibiców i zawodników Kociny.
Od tej chwili mecz toczył się w zasadzie na jednej połowie, niestety mimo kilku wręcz idealnych okazji zawodnikom Górnika 09 nie udało się pokonać doświadczonej defensywy zespołu z Lipin, jednak ostatecznie to Kocina wygrała i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski, a w w 1/8 która zostanie rozegrana 6 września, Górnik 09 na własnym stadionie zmierzy się ze Spartą Katowice która pewnie wygrała 4:0 z Pogonią Nowy Bytom (oba zespoły liga okręgowa).

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice zagrał dobry mecz, gdzie było wiele twardej gry, optymizmem napawa druga połowa oraz czyste konto.

W I rundzie grali także Nasi ligowi rywale, i tak UKS Szopienice sensacyjnie wygrał 2:1 z Pogonią Imielin, Strażak Mikołów przegrał 2:3 z Wyzwoleniem Chorzów, Victoria Katowice została zdemolowana przez Unię Kosztowy i przegrała 8:1 a KP Katowice, czyli Nasz najbliższy rywal zmierzy się dopiero w środę z Podlesianką Katowice.

W rozgrywkach Pucharu Polski udziału nie wzięły następujące zespoły, AKS II Mikołów, Uania II Ruda Śląska, MKS II Siemianowiczanka, Kolejarz 24 Katowice, Jastrząb Bielszowice, Hetman 22 Katowice, MK Górnik Katowice, FC 1 Katowice, Stadion Śląski Chorzów