Wygrana na inauguracje sezonu!
Kibice po meczu byli zadowoleni, gramy w 1/8 Pucharu Polski!


Górnik 09 Mysłowice-Naprzód Lipiny
2 - 0
( 0-0 )
Najlepiej sezon rozpocząć od wygranej i tak też zrobił Górnik 09 Mysłowice udanie inaugurując sezon, Kocina po meczu walki pokonała 2:0 Naprzód Lipiny w I rundzie Pucharu Polski i awansowała do 1/8 tych rozgrywek gdzie spotkamy się ze Spartą Katowice.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Huberta Wilka była bardzo przeciętna, zespół walczył, ale to Naprzód Lipiny występujący w Lidze Okręgowej bardziej chciał, był więcej przy piłce i stworzył kilka dobrych okazji bramkowych, Kocina także miała kilka znakomitach sytuacji, ale wynik wciąż był bezbramkowy.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Gwarków 13 oglądali dużo lepsze widowisko, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" jakby się przebudziła i zaczęła grać swoje spychając rywala do defensywy, dobra organizacja gry, dużo twardej walki, wiele dobrych akcji i wiele 100% sytuacji zakończonych niepowodzeniem, pomysł na grę - tak wyglądała postawa Kociny w drugiej połowie.

W 67 minucie Marek Kurtok posłał dobrą piłkę w pole karne wprost do Krzysztofa Gondzika, który wyprzedził rosłych obrońców Naprzodu i dopełnił formalności zdobywając bramkę.
10 minut później dobrą akcję Mysłowiczan pewnym strzałem zakończył Adrian Bogdański, podwyższając prowadzenie ku wielkiej uciesze kibiców i zawodników Kociny.
Od tej chwili mecz toczył się w zasadzie na jednej połowie, niestety mimo kilku wręcz idealnych okazji zawodnikom Górnika 09 nie udało się pokonać doświadczonej defensywy zespołu z Lipin, jednak ostatecznie to Kocina wygrała i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski, a w w 1/8 która zostanie rozegrana 6 września, Górnik 09 na własnym stadionie zmierzy się ze Spartą Katowice która pewnie wygrała 4:0 z Pogonią Nowy Bytom (oba zespoły liga okręgowa).

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice zagrał dobry mecz, gdzie było wiele twardej gry, optymizmem napawa druga połowa oraz czyste konto.

W I rundzie grali także Nasi ligowi rywale, i tak UKS Szopienice sensacyjnie wygrał 2:1 z Pogonią Imielin, Strażak Mikołów przegrał 2:3 z Wyzwoleniem Chorzów, Victoria Katowice została zdemolowana przez Unię Kosztowy i przegrała 8:1 a KP Katowice, czyli Nasz najbliższy rywal zmierzy się dopiero w środę z Podlesianką Katowice.

W rozgrywkach Pucharu Polski udziału nie wzięły następujące zespoły, AKS II Mikołów, Uania II Ruda Śląska, MKS II Siemianowiczanka, Kolejarz 24 Katowice, Jastrząb Bielszowice, Hetman 22 Katowice, MK Górnik Katowice, FC 1 Katowice, Stadion Śląski ChorzówStatystka meczu:

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE | NAPRZÓD LIPINY

Strzały 19 | 13
Strzały celne 9 | 5
Strzały niecelne 10 | 8
Faule 17 | 12
Rzuty wolne 9 | 20
Rzuty rożne 8 | 1
Rzuty karne 0 | 0
Spalone 3 | 2


Statystykę sporządził Przemysław BIELASkład Górnika 09:
14. Krzysztof ŻYMEŁKA
4. Tomasz NOWAK (78' 6. Karol EJDYS -90') -76'
15. Łukasz HUZIOR (55' 40. Daniel HERMYT)
3. Sebastian PTASZEK (55' 11. Piotr ROTKO)
17. Kamil DYLEWSKI
7. Adrian BOGDAŃSKI -77'
10. Paweł MAŁOLEPSZY
13. Marek KURTOK [Kapitan] -83'
20. Krzysztof GONDZIK (70' 96. Kamil Utzmann) -67'
9. Wojciech KOWALSKI
99. Marcin JASZCZUK


Rezerwa:
19. Łukasz BOGACKI
8. Mateusz MAZUREK
97. Adrian PAJĄKTrener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Karol STRZEWICZEK


Poza kadrą: Mateusz BRYK, Marcin GOLASZ, Damina ŁACH, Kamil BACIA, Bartosz PAKULSKI, Łukasz KASPRZYK


Skład Naprzodu:
1. Rafał SUSAIK
4. Piotr FILA (46' 19. Robert PLOKM)
15. Wojciech KOPYCIOK -40'
5. Roman GAWENDA
2. Adam WENCEL (46' 9. Tomasz KACZMAREK -60')
13. Mateusz KOZIK
10. Mateusz BYSTRZOWSKI
7. Robert PLESZAK
18. Adam OCIEPKA
14. Robert SEREK (66' 16. Patryk GRZEZIÓŁKOWSKI)


Rezerwa:
28. Krystian KASZA
17. Michał WIŚNIEWSKI
11. Janusz SISIAKTrener: Jerzy KUCZERA
II trener: Andrzej ŚLENZOK
Kierownik: Tomaszewski SZCZEPAN
Sędzia główny: Artur NALEŻNIK
1 asystent: Tomasz JUDEK
2 asystent: Krzysztof BERNAŚ

Podokręg: KATOWICE

Dominik DoMeL Żymła